Rusza akcja „Taxi. Sprawdź, zanim wsiądziesz”

Od środy, 1 kwietnia, rusza kampania „Taxi. Sprawdź, zanim wsiądziesz”. Poprzez ulotki, plakaty, a także spoty w pojazdach komunikacji miejskiej mieszkańcy dowiedzą się jak wybierać tylko licencjonowanych taksówkarzy.

Wszystkie licencjonowane warszawskie taksówki muszą posiadać dachowy „kogut” z napisem „TAXI”. Na przedniej szybie pojazdu obowiązkowo znajdować się powinna tabliczka zawierająca hologram wraz z numerem licencji warszawskiego taksówkarza oraz numerem rejestracyjnym samochodu. Dodatkowo na przednich drzwiach powinien znajdować się żółto-czerwony pas z wyraźnym, pięciocyfrowym numerem bocznym oraz herb Warszawy.

We wnętrzu pojazdu w widocznym miejscu musi znajdować się specjalny identyfikator opatrzony hologramem, zdjęciem kierowcy oraz opisany jego imieniem i nazwiskiem a także taksometr wskazujący aktualną taryfę i opłatę. W lewym górnym rogu szyby tylnych, prawych drzwi pojazdu powinna znajdować się tabliczka zawierająca szczegółowy wyciąg z taryfy, jak również informację o możliwości kierowania skarg.

Taksówkarz, po wykonaniu usługi zobowiązany jest wydać paragon fiskalny zawierający m.in. nr boczny i nr rejestracyjny taksówki.

W przypadku podejrzenia, że usługa została wykonana niewłaściwie pasażer może złożyć skargę do Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy lub zgłosić ten fakt za pośrednictwem portalu Warszawa 19 115.

Aby przypomnieć o zasadach korzystania z „legalnych” taksówek Urząd m.st. Warszawy od 1 kwietnia rozpocznie specjalną kampanię informacyjną. Na plakatach, ulotkach, a także spotach emitowanych w komunikacji miejskiej w przystępny sposób przedstawione zostały wszystkie elementy wyróżniające licencjonowanych przewoźników.

Materiały związane z kampanią dystrybuowane będą na dworcach autobusowych, kolejowych, a także na Lotnisku Chopina. Ulotki i plakaty pojawią się również w punktach Stołecznego Biura Turystyki, Wydziałach Obsługi Mieszkańców oraz w warszawskich Urzędach Skarbowych.

Obecnie po stołecznych ulicach może poruszać się blisko 10 600 taksówek.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze