Script Fiesta 9 i pół

Największa w Polsce impreza dla pasjonatów scenopisarstwa. Warsztaty, wykłady, spotkania autorskie, konkurs na scenariusz, sesje pitchingowe. Udział bezpłatny.

Script Fiesta w tym roku obierze kierunek online — stąd zaskakujące “9 i pół”. 10. edycja zaplanowana jest natomiast na 2022 rok.

Wirtualnym centrum festiwalowym tegorocznej edycji będzie platforma Think Film >> link

Festiwal w tym roku przygotowywany jest tak, aby nie był kolejnym spotkaniem na Zoomie. Zaprezentowanych zostanie kilkanaście wykładów i masterclassów. Będą to elementy, które złożą się na pełną merytorycznej wiedzy układankę o świecie scenariuszy filmowych. Materiały o różnej długości i odmiennych formatach zaprezentowane zostaną wraz z pokazami filmowymi premierowo od 22 do 24 kwietnia 2021. Poza tym ważne będzie coś jeszcze – prezentacje pomysłów na scenariusze. Zainteresowani mogą skorzystać z trzech możliwości: Konkursu na koncepcję serialu internetowego, Targowiska twórczości oraz Pitch Fiesty.

Zaproszenie do projektu wybitnych specjalistów nie tylko z Polski ale także z zagranicy, reprezentujących różne środowiska (twórcy filmowi i telewizyjni, literaci, scenarzyści, dramaturdzy), pozwoli młodym twórcom w atrakcyjnej i niecodziennej formule pozyskać rozległą wiedzę i umiejętności znacznie wykraczające poza standardowe programy nauczania w szkołach filmowych, czy oferowane przez różnego typu kursy scenariuszowe.

Oficjalna strona festiwalu

Organizatorem wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa.

Dyrektorem Festiwalu jest Maciej Ślesicki.
Dyrektorami artystycznymi są Malwina Czajka i Przemek Glajzner.

Grzybu

Komentarze