Za
darmo

Słuchowiska na leżakach – Teatr Polskiego Radia i Teatr Ochoty

15 sierpnia 2026 godz. 17:00
Słuchowiska na leżakach – Teatr Polskiego Radia i Teatr Ochoty

Słuchowiska na leżakach

Sierpień–wrzesień 2026
Skwer im. ks. Jana Salamuchy (od strony ul. Wawelskiej, przy kawiarni-piekarni BULA)
Wstęp wolny

Teatr Ochoty we współpracy z Teatrem Polskiego Radia zaprasza na cykl plenerowych odsłuchów słuchowisk. W każdą sobotę
od połowy sierpnia do końca września skwer przy Teatrze Ochoty zamieni się w kameralną przestrzeń do wspólnego słuchania najciekawszych realizacji z repertuaru Teatru Polskiego Radia.

Na uczestników czekają leżaki i słuchawki, dzięki którym będzie można zanurzyć się w świecie współczesnych opowieści –
od dramatów i kryminałów, przez komedię, po poruszające historie o rodzinie, pamięci i relacjach międzyludzkich.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba słuchawek jest ograniczona – decyduje kolejność przybycia.

Harmonogram:

15 sierpnia, godz. 17:00 – Potop
Słuchowisko na podstawie książki Salci Hałas – poruszająca i pełna humoru opowieść o końcu świata, pamięci i kobietach, których głosy tworzą niezwykłą mozaikę współczesności.

22 sierpnia, godz. 17:00 – O człowieku, co wlazł do morza (ale raczej już nie wylezie)
Historia dojrzewania w czasie pandemii, dotykająca tematów samotności, przemocy i poszukiwania nadziei.

29 sierpnia, godz. 17:00 – Biały dmuchawiec
Intrygująca opowieść kryminalna Mateusza Pakuły o tajemnicy sprzed lat, która stopniowo zaciera granicę między rzeczywistością a fikcją.

5 września, godz. 17:00 – Jak być Polakiem i niedrogo za to zapłacić
Pełna ironii komedia autorstwa Klubu Komediowego, przygotowana specjalnie w formie słuchowiska.

12 września, godz. 17:00 – Wczoraj byłaś zła na zielono
Autobiograficzna opowieść Elizy Kąckiej o relacji matki i córki, odmienności oraz sile słów.

19 września, godz. 17:00 – Żyć z własnych pomidorów
Satyryczna historia inspirowana doświadczeniem lockdownu i próbami budowania nowego świata na własnych zasadach.

26 września, godz. 17:00 – Ojcze nasz
Poruszający dramat Artura Pałygi o pamięci, rodzinnych relacjach i dziedziczonych doświadczeniach.

Zapraszamy do wspólnego słuchania pod gołym niebem. Wystarczy usiąść na leżaku, założyć słuchawki i pozwolić, by wyobraźnia zrobiła resztę.

Link do wydarzenia: WWW
Zapisz wydarzenie:

Skwer im. Ks. J.Salamuchy, Warszawa , Skwer im. Ks. J.Salamuchy, Warszawa

Aktualne wydarzenia w Warszawie

DODANE PRZEZ: