Za
darmo

SPOTKANIA Z TEATREM I LEGENDAMI SŁOWIAŃSKIMI NA TARGÓWKU

28 czerwca 2026 godz. 16:00
SPOTKANIA Z TEATREM I LEGENDAMI SŁOWIAŃSKIMI NA TARGÓWKU | 28 czerw…

Spotkaliście kiedyś Bzionka?

🙀

  • Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.

W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach, Polewikach, Rusałkach i innych duszkach związanych z przydrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku.

Gdy Bzionkom zdarzy się spotkać ludzi, gotowych ich posłuchać, próbują przypomnieć im dokąd sięgają nasze korzenie, snując opowieści o prastarych drzewach, leśnych bóstwach, zwierzętach i roślinach.

  • Zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Targówek (i nie tylko) do wspólnego bajania. Spotkanie zawierać będzie:
  • legendy o stworzeniu świata
  • naukę pieśni ludowej
  • etniczne instrumenty
  • tańce ludowe
  • wspólne tworzenie słowiańskich lalek – motanek
  • TERMINY SPOTKAŃ:
  • 28.06
    o 16 – Plac Zabaw, ul. Tużycka 35
  • 9.08
    o 16 – Plac Zabaw,przy grodzisku w Lasku Bródnowskim
  • 15.08
    o 12 – Plac zabaw przy kanale, ul. Zaciszańska 2
  • 6.09
    o 12 – Park Wiecha obok pl. zabaw Pluciaka
  • WSTĘP WOLNY

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa Dzielnica Targówek oraz Fundacja Inicjatyw Niebanalnych

Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wejścia z psem asystującym.

W razie pytań dotyczących szczegółów wydarzeń oraz ich dostosowania dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt: kaszyff@gmail.com (mailto:kaszyff@gmail.com)

Link do wydarzenia: Facebook
Zapisz wydarzenie:

ul. Tużycka 35, Warszawa , ul. Tużycka 35, Warszawa

DODANE PRZEZ:
Dodaj wydarzenie!
Kawałek na dziś