Warszawiacy wspierają „Chmury” zbiórką pieniędzy

Napaść na kibiców Ajaxu. Warszawski klub zdemolowany
fot. TVN/Twitter

Po zdemolowaniu klubu „Chmury” na Pradze w ciągu 24 godzin zareagowali sympatycy lokalu oraz oburzeni postawą kiboli mieszkańcy Warszawy! Zebrane kilka tysięcy złotych przekazane zostanie właścicielom klubu.

Dwa dni temu do lokalu, w którym bawili się fani Ajaxu Amsterdam wpadła grupa kilkudziesięciu kiboli, którzy obrzucili klub kamieniami, a do środka wrzucali race. Klub został totalnie zniszczony. Na szczęście z pomocą przyszli internauci.

W serwisie pomagam.pl wystartowała zbiórka, której celem było symboliczne wsparcie warszawskiego lokalu. Jak twierdzą pomysłodawcy akcji, zapisał się on na mapie Warszawy jako jedno z najlepszych miejsc kultury niezależnej. Celem zbiórki było zebranie trzech tysięcy złotych. Udało się tego dokonać w ciągu zaledwie 24 godzin!

Kwota zostanie w całości zostanie przekazana lokalowi na jego rachunek bankowy i zostanie skrupulatnie rozliczona – zapowiadają pomysłodawcy akcji.

Właściciele klubu już wczoraj dziękowali za wsparcie.

Jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc, ale prosimy o nie uruchamianie żadnych akcji crowdfundingowych w naszym imieniu. Na miejscu jest policja i rzeczoznawca (klub jest ubezpieczony). Będziemy Was informować jak rozwija się sytuacja – napisali na Facebooku właściciele lokalu.

Straty po zdemolowaniu klubu oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. My uważamy, że za szkody powinna zapłacić Legia, albo gotówkowo albo poprzez ukaranie swoich fanów w jakiś spośob.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze