Zamykają bazar przy Trockiej bez nowej lokalizacji

Zamykają bazar przy Trockiej bez nowej lokalizacji

Ten rok nie zaczął się dobrze dla kupców z bazaru przy ulicy Trockiej na Targówku. Ich przyszłość jest niepewna, bo miejsce targowiska ma zająć wykonawca II linii metra. Nowy bazar miał powstać do końca zeszłego roku – tak się jednak nie stało.

Targowisko musi zostać zamknięte, bo już niedługo na jego terenie pojawi się wykonawca rozbudowy II nitki warszawskiego metra. Pierwsze prace związane z budową metra mają ruszyć za 3-4 miesiące i do tego czasu handel przy Trockiej będzie odbywał się normalnie. Miasto nie jest jednak w stanie dokładnie podać do kiedy.

Nowy bazar miał powstać do końca grudnia zeszłego roku przy ulicy Fantazyjnej, ale inwestycję wstrzymali okoliczni mieszkańcy, którzy złożyli do Samorządowego Kolegium Odwoławczego 36 skarg. Obawiają się zakłócania spokoju i zakorkowania lokalnych uliczek.

Według ratusza nie ma już czasu na dyskusję o lokalizacjach innych niż Fantazyjna, bo rozpoczęcie wszystkich procedur od nowa będzie oznaczało kolejne miesiące opóźnień.

Dziś  nie jestem w stanie udzielić żadnej odpowiedzi, kiedy powstanie targowisko zastępcze, ponieważ nie wiem, kiedy zapadnie wyrok SKO. Mogę tylko zapewnić, że zaapelowałem do sędziów o jak najszybsze zapoznanie się z dokumentami – powiedział w czasie spotkania z kupcami  wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Teraz wszystko zależy od mieszkańców ul. Fantazyjnej, ale kupcy nie wierzą w jakikolwiek kompromis i dziwią się, że garstka osób decyduje o przyszłości targowiska. Jak zaznaczają – jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie wykluczają przeprowadzenia protestu.

Bazar przy ul. Trockiej istnieje od ponad 20 lat i liczy 150 pawilonów handlowych. Zatrudnionych jest tam w sumie ponad 200 osób.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze