Zmiana rozkładu jazdy SKM i KM

Zmiana rozkładu jazdy SKM i KM

PKP zaczyna okres prac budowlanych i napraw na różnych odcinkach linii SKM i KM. Okres największych utrudnień potrwa od niedzieli 26 kwietnia i aż do końca wakacji, to jest spowodowane tym, że wg zarządcy infrastruktury PKP, największa część prac będzie trwała co najmniej do końca sierpnia.

Od 26 kwietnia do 13 czerwca obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów SKM. Będą wprowadzone zmiany na linii pruszkowskiej i mińskiej.

SKM S1

Od 26 kwietnia do 26 maja na odcinku Warszawa- Pruszków zwiększy się ilość pociągów SKM, natomiast największe utrudnienia będą dotyczyć pociągów KM na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Pociągi KM wyjeżdżające z Warszawy Wschodniej w kierunku Grodziska Mazowieckiego o 5:07 i  z Warszawy Wschodniej w kierunku Skierniewic o 6:11, nie będą zatrzymywały się w Pruszkowie, Brwinowie i Milanówku.

Następna zmiana zostanie wprowadzona od 27 maja. Dotyczyć ona będzie zmiany liczby pociągów SKM, zostanie ona ograniczona przez remont stacji kolejowej Pruszków. Pod torem №4, w kierunku Warszawy, zbudują przejście podziemne. Zmiana rozkładu jazdy i ilości pociągów jest związana z tym, że niestety pociągi  SKM i KM będą zmuszeni korzystać z jednego toru, poruszając się w obu kierunkach ( z i do Warszawy)

Dodatkowo, żeby uzupełnić rozkład jazdy pociągów,  kursować będzie autobus ZS1, zastępczej linii autobusowej, na trasie Dworzec Zachodni – PKP Pruszków. Autobusy te kursować będą tylko w dni robocze w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Co z biletami?

Na linii pruszkowskiej wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) będą ważne w pociągach KM  na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Bilety muszą być skasowane zgodnie z zasadami obowiązującymi w pociągach KM (w pociągach bez kasowników, pasażerowie muszą się udać do kierownika pociągu, wsiadając przez pierwsze drzwi pociągu).

Także bilety linii KM będą ważne w autobusach:

ZS1 – na całej trasie Pruszków – Dw. Zachodni
127 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni
178 – na odcinku PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
187 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni
191 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
194 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy
517 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni
716 – na odcinku Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy
717 – na odcinku Traugutta – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.
717 – na odcinku Traugutta – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.

Taki układ ważności biletu będzie obowiązywał do 31 sierpnia 2015 roku.

SKM S2

Tutaj zmiany będą dotyczyły godzin kursowania niektórych pociągów na linii mińskiej. Dodatkowy pociąg SKM, który odjeżdżał ze stacji Warszawa Rembertów o 7:15 do Warszawy Zachodniej będzie zastąpiony przez pociąg KM, który odjeżdża z Rembertowa o 7:30.

W dni robocze w Rembertowie nie będzie zatrzymywać się pociąg SKM ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do stacji Sulejówek Miłosny (odjazd ze Śródmieścia o 7:02). Taka zmiana jest spowodowana tym, że w dni robocze w Rembertowie zatrzymuje się pociąg w kierunku Śródmieścia o 7:30. Od 30 maja do 1 czerwca liczba pociągów na tej stacji znacznie się zmieni i pojawi się specjalny rozkład jazdy. Szczegółowe informacje co do tych zmian i ważności biletów pojawią się na początku maja.

Niestety musicie codziennie sprawdzać rozkłady jazdy, bo w wybrane dni maja pewna część pociągów będzie kursować wg różnych planów, ze względu na zmiany ruchu na innych liniach.

SKM S3 i S9

Zmiany na linii legionowskiej pojawią się 7 czerwca i będą dotyczyły linii S3. Godziny odjazdów niektórych pociągów będą przesunięte o kilka minut.

Dodatkowe zmiany:

W związku z Finałem Pucharu Polski na Stadionie Narodowym 2 maja, w godzinach meczu niektóre pociągi KM i SKM będą kursować wg innego planu.

5 czerwca dla pociągów SKM wprowadzony będzie świąteczny rozkład jazdy, a pociągi SKM S9 w piątek po Bożym Ciele nie będą kursować w ogóle.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze