13. Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia

13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia odbędzie się w całości online. Zobaczymy 23 spektakle, w tym 8 premier. Nie spotkamy się na żywo, ale niezapomnianą festiwalową energię Boskiej postaramy się przekazać w postaci rozmów i spotkań z artystami. Codziennie o 12:00 zaprosimy widzów na Hejnał Teatralny, a pół godziny przed emisją każdego spektaklu będzie nam towarzyszyć Boska Komedia TV.

Tegorocznym mottem jest „czuły narrator” inspirowany mową noblowską Olgi Tokarczuk. CZUŁOŚĆ jest sztuką „głębokiego przejęcia się drugim bytem, jego kruchością, niepowtarzalnością, jego nieodpornością na cierpienie i działanie czasu. Czułość. Jest tym trybem patrzenia, który dostrzega między nami więzi, podobieństwa i tożsamości i który ukazuje świat jako żywy, żyjący, powiązany ze sobą, współpracujący, i od siebie współzależny.” Te słowa są tym bardziej ważne, bo stoją w sprzeczności z dominującymi nasze życie tendencjami. Działają jak odtrutka w obliczu zalewającej nas przemocy i politycznego cynizmu.

Tegoroczna edycja dedykowana jest wszystkim CZUŁYM NARRATOROM.

▶ Wszystkie spektakle tegorocznej Boskiej Komedii zostaną pokazane na platformie PLAY KRAKÓW >> link

Rejestracja na niej jest darmowa, a dostęp do przedstawień, dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie bezpłatny.

Program festiwalu >> link

Operatorem platformy PLAY KRAKÓW jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze