17. Piknik Olimpijski

17. już Piknik Olimpijski odbędzie się 23 maja na terenie warszawskiego Parku Kępa Potocka (Żoliborz). To miejsce, które na stałe już wpisało się w życie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, znów zamieni się w wielobarwny świat sportu i olimpizmu, a przede wszystkim wybornej zabawy.

Jak co roku organizatorami są: Polski Komitet Olimpijski przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Urzędem Dzielnicy Żoliborz.
W tym roku myślą przewodnią imprezy będą I Igrzyska Europejskie w Baku, podczas których już w czerwcu Reprezentanci Polski walczyć będą o historyczne pierwsze medale. Poza Strefą Baku 2015 na terenie Pikniku jak zwykle czekają na wszystkich niezliczone atrakcje sportowe, gry i zabawy, no i co ważne przygotowane są one absolutnie dla wszystkich. Nikt nie jest za młody, ani tym bardziej za stary, żeby doskonale bawić się na Pikniku Olimpijskim.

To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której można spotkać absolutnie największe gwiazdy polskiego sportu, niezliczona liczba olimpijczyków i blisko 150 polskich medalistów olimpijskich. W jednym miejscu zgromadzi się cała historia polskiego olimpizmu i to czyni nasz Piknik absolutnie wyjątkowym wydarzeniem.

Jednym z ciekawszych wydarzeń 17. Pikniku Olimpijskiego będzie Bieg Warszawa – Baku. 2550 km to odległość, która w prostej linii dzieli Warszawę od Baku – miasto gospodarza I Igrzysk Europejskich i stolicę Azerbejdżanu. 23 maja, na 21 dni przed Igrzyskami, w godzinach 9:00-16:30 w towarzystwie zaproszonych biegaczy oraz znanych osobistości świata sportu, kultury i polityki dobiegniemy do Baku.

Do tego celu wykorzystamy 10 profesjonalnych bieżni wraz ze specjalnie zaprojektowanym systemem zliczania i sumowania kilometrów oraz wizualizację trasy Warszawa-Baku. Bieg rozpocznie się kilka dni wcześniej, oficjalnym otwarciem w „Calypso Fitness Club” w Warszawie w budynku Focus. Sztafetę rozpoczną polscy medaliści olimpijscy oraz zaproszeni goście. Finał zostanie rozegrany w trakcie na 17. Pikniku Olimpijskiego.

Każdy uczestnik dostanie koszulkę lub nalepkę z numerem oraz pamiątkowy certyfikat udziału. System rejestracji do biegu będzie dostępny bezpośrednio przed startem Pikniku Olimpijskiego oraz na wyznaczonych bieżniach w sieci klubów Calypso od 18 maja br.

Poza tym na Pikniku będzie możliwość rywalizowania w naszymi mistrzami w armwrestlingu, badmintonie, boksie, ergometrach wioślarskich, gimnastyce artystycznej, hokeju na trawie, judo, kajakarstwie, kolarstwie, krykiecie, lekkiej atletyce, łucznictwie, piłce nożnej, piłce ręcznej, rugby, siatkówce plażowej, skimboardzie, szachach, strzelectwie, szermierce, tenisie stołowym, taekwondo, tenisie, unihokeju, wioślarstwie, zapasach, żeglarstwie. Ciekawe zabawy czekają przybyłych także na stoiskach Centralnego Ośrodka Sportu, Muzeum Sportu i Turystyki, Nadziei Olimpijskich, w Strefie Fair Play, czy w Strefie Idei Olimpijskiej, która przygotowała bogaty program dotyczący Baku.

17. Piknik Olimpijski to wielkie święto sportu, które w swoim rozległym programie ma około 40 stoisk, na których organizatorzy przygotują niezliczoną masę konkursów i gier. Do wygrania 10 000 nagród!

 gg

 

23 maja, godz 12:00 – 18:30
Park Kępa Potocka
Wstęp wolny!
Źródło: http://www.olimpijski.pl

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze