22. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz

22. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz

Tegoroczna, 22. edycja festiwalu rusza 1 lipca w gwiazdorskiej obsadzie i zapowiada się rewelacyjnie.

Wystąpią międzynarodowe gwiazdy, znakomici artyści z Włoch, USA, Francji, Skandynawii, Austrii, Polski i Hiszpanii. W tym roku festiwal z poszerzoną formułą o dodatkowy, galowy koncert w Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

To jedyny tego typu plenerowy festiwal jazzowy w Polsce adresowany do szerokiej publiczności o bezpłatnej formule. Należy do najpopularniejszych i największych – pod względem ilości gromadzonej publiczności, festiwalem jazzowym w Polsce. Festiwal trwa 2 miesiące wakacyjne, koncerty odbywają się w każda sobotę lipca i sierpnia.

Od lat jest wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy, co potwierdzają także badania i ankiety. Przez 21 lat istnienia zgromadził imponująca liczbę około miliona publiczności. Jedna edycja festiwalu gromadzi około 40 tysięcy publiczności zróżnicowanej wiekowo i społecznie, na którą składają się zarówno warszawiacy, jak i turyści z Polski i zagranicy.

Festiwal kreuje nowe fakty i jakości artystyczne. Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia, to od kilku lat znaki rozpoznawcze festiwalu.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze