25 Bieg Powstania Warszawskiego

25 Bieg Powstania Warszawskiego

W 2014 roku Bieg Powstania Warszawskiego zgromadził nie tylko rekordową ilość biegaczy ale również biegacze jako jedni z pierwszych rozpoczęli obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zawody odbyły się na dystansach 5 i 10 km. Na starcie pojawiło się około 10 tys. osób, aby biegowo złożyć hołd powstańczej Warszawie.

To co cechuje ten bieg to podniosła, niepowtarzalna atmosfera. Wzdłuż trasy biegu ustawione były znicze, z głośników płynęły odgłosy walk, grupa historyczna „Radosław” wystawiła swoje posterunki, a na Gmachu Wytwórni Papierów Wartościowych, o którą toczono zacięte walki pojawił się pokaz wizualizacji świetlnej. Temu wszystkiemu przyglądali się ze wzruszeniem goście specjalni – czyli uczestnicy tych dramatycznych chwil, Powstańcy Warszawscy.

Z okazji 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego XXIV Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyło niecodzienne wydarzenie. W dniu biegu o godz. 10.00 wystartował I Bieg Zdobycia PAST-y. Bieg polegał na wbiegnięciu na 9 piętro historycznego budynku na ul. Zielnej 39. Liczba uczestników tego specjalnego wydarzenia była ograniczona i wynosiła 700 osób.

Zapisy na bieg startują w noc z 26 na 27 czerwca, dokładnie o 00:00. Zapisy poprzez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl.
Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota).
Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

25 lipca, godz 21:00

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze