30. Bieg Powstania Warszawskiego

Po dwuletniej przerwie biegacze ponownie uczczą pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego w świetle płonących zniczy. 7 sierpnia odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Zapisy ruszają już 6 lipca.

 – Rok 2020 był właściwie stracony dla tysięcy biegaczy, którzy zwykle tłumnie zapełniali warszawskie ulice. Jednak w tym roku sportowcy-amatorzy ponownie pobiegną ulicami Warszawy, gdzie w 1944 r. toczyły się ciężkie walki. Pokonają kolejne kilometry w świetle płonących zniczy, a część trasy znajdzie się w tunelu na Wisłostradziegdzie będzie słychać odgłosy walkLiczę, że 7 sierpnia wspólnie oddamy hołd bohaterom zrywu z 1944 roku – podkreśla wiceprezydentka Warszawy, Renata Kaznowska.

Zapisy ruszają
Zapisy na bieg Powstania Warszawskiego rozpoczną się 6 lipca o godz. 10:00 na stronie: zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl. Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia uczestnicy pobiegną w ośmiu grupach, liczących maksymalnie 500 osób, które wystartują w 15-minutowych odstępach. Na mecie zostaną wręczone pamiątkowe medale odnoszące się do walk powstańczych, ale również do Warszawskiej Triady Biegowej.

Historyczna trasa biegu
10-kilometrowa trasa rozpocznie się przy ulicy Bonifraterskiej. Dalej biegacze pobiegną Miodową, Krakowskim Przedmieściem i Karową, potem skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego, a następnie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, dalej w ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i aż do mety na ulicy Konwiktorskiej. Limit czasowy na pokonanie tego dystansu wynosi 1 godz. 30 min.

Nabór wolontariuszy
Trwa nabór chętnych, którzy podczas 30. Biegu Powstania Warszawskiego będą wspierać organizatorów i uczestników. Wolontariat to szansa na udział w przygotowaniach jednej z największych, patriotycznych imprez biegowych w Polsce, zawarcie nowych znajomości i zdobycie nowych doświadczeń. Wolontariuszem może zostać każdy, kto skończył 13 lat. Wystarczy do 24 lipca wypełnić formularz elektroniczny, który znajduje się tutaj.
W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna.

Bieg Powstania Warszawskiego, po Biegu Konstytucji 3 Maja jest drugim z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej Zabiegaj o pamięć, zwieńczonej 11 listopada Biegiem Niepodległości. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na www.facebook.com/AKTYWNAWARSZAWA/ i na www.aktywnawarszawa.pl.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze