32. Bieg Niepodległości

11. listopada zapowiada się w Warszawie największe święto biegowe roku. Na Bieg Niepodległości zapisało się już 7,5 tys. osób. Organizatorzy zaprezentowali w poniedziałek symboliczny medal, który otrzymają na mecie wszyscy uczestnicy biegu.

Bieg Niepodległości jest rozgrywany na dystansie 10 km. To ostatni akcent Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, wcześniej odbył się Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Konstytucji 3 Maja. Cały cykl współorganizują Aktywna Warszawa (sportowy oddział Ratusza) i Fundacja Maraton Warszawski.

Medal z orłem

Medal tegorocznego Biegu Niepodległości jest wyjątkowo symboliczny. Orzeł w koronie, który bierze pod skrzydła nasz kraj – to piękny symbol. Niech ten bieg pozwoli nam spojrzeć na polskie sprawy z refleksją, odwagą i szeroką perspektywą – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Bieganie wróciło do warszawskiego krajobrazu. Spodziewamy się, że 11 listopada zobaczymy największy w Warszawie a może i całej Polsce, bieg na wspólnym, jednym dystansie od czasów pandemii. Spodziewamy się też, że Bieg Niepodległości będzie w tym dniu najbardziej pozytywnym i entuzjastycznym zgromadzeniem świątecznym – mówi szef imprezy Marek Tronina.

#świętujęnabiegowo

Na zawody zgłosiło się już 7,5 tys. osób. Zapisy wciąż trwają – stronie internetowej biegu(otwiera się w nowej karcie) do 10 listopada. Będzie też możliwość zapisu w biurze zawodów. Biuro będzie czynne bezpośrednio przed biegiem – od 8 do 10 listopada w godz. 12:00-20:00 w CH Westfield Arkadia. W dniu zawodów w godz. 8:00-10:00 – tylko dla uczestników spoza Warszawy (którzy już wcześniej opłacili start).

Bieg wystartuje o godz. 11.11 ze skrzyżowania alei Jana Pawła II i ulicy Stawki. Zawodniczki i zawodnicy pobiegną w stronę centrum przebiegną po estakadach nad al. Jerozolimskimi, dalej ul. Chałubińskiego i Al. Niepodległości, zawrócą przy SGH i drugą nitką al. Niepodległości, Chałubińskiego i al. Jana Pawła II dotrą do mety przy Stawkach.

Organizatorzy zachęcają do dzielenia się w social mediach zdjęciami po biegu – z hasztagiem #świętujęnabiegowo. Ma to pokazywać jak radosne jest święto odzyskania niepodległości oraz promować sportowe nawyki.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze