5. Przegląd Kina Prawniczego

5. Przegląd Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej"

15 i 16 października Naczelna Rada Adwokacka po raz piąty zaprasza do Kino Muranów w Warszawie na Przegląd Kina Prawniczego Adwokat w roli głównej, prezentujący wybór najlepszych tytułów o tematyce prawniczej.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny.
Bezpłatne bilety na seanse można odbierać w kasie Kina Muranów od 10 października.

 

Jubileuszowa edycja przeglądu, od lat cieszącego się popularnością wśród widzów, to jeszcze więcej klasycznych filmów z gatunku dramatu sądowego. W programie znalazły się filmy w reżyserii Stevena Spielberga, Billy’ego Wildera, Stevena Soderbergha, Roba Marshalla, Gary’ego Fledera oraz Roba Reinera. Pełny program przeglądu wraz z tytułami dostępny jest w kinie Muranów.

Pamiętając, że obraz przemawia mocniej niż tysiąc słów, cieszymy się, że w taki sposób możemy przybliżać szerokiej widowni charakter pracy adwokatów i wpływ jaki ma ona na losy klientów.

PROGRAM – ZGADNIJ, CO TO ZA PRAWNICZY KLASYK!:
Od poniedziałku, 3 października, zapraszamy do udziału w konkursach na Facebooku #AdwokatWRoliGlownej. Rozwiązując filmowe zagadki i zgadując tytuły filmów będzie można wygrać książki oraz zaproszenia na galę otwarcia. Wypatrujcie konkursów!

sobota, 15 października:

godz. 12.00
???, reż. Rob Marshall
Wstrząsająca zbrodnia gwarantuje sprawcy miejsce na pierwszych stronach gazet. Wówczas obok sprawy przed sądem powszechnym zawsze toczy się proces przed sądem opinii publicznej – ten drugi potrafi zaważyć na wyniku tego pierwszego. Dobrze o tym wie mecenas Billy Flynn, który za honorarium gotów jest zrobić z morderczyni świętą, a z zakonnicy potwora.

godz. 14.15
???, reż. Gary Fleder
Ława przysięgłych to grupa dwunastu wybranych losowo zwykłych obywateli. Czy można zmanipulować system i wpłynąć na ich decyzje? Takiego zdania jest jeden z adwokatów, biorących udział w procesie wytoczonym przeciwko potężnemu koncernowi zbrojeniowemu. Uważa, że proces sądowy to zbyt poważna sprawa, by jego wynik zostawiać rękach sędziów przysięgłych. Znajduje metodę, by nimi pokierować…

godz. 16.30
???, reż. Steven Spielberg
Przywódcy buntu niewolników na hiszpańskim statku zmierzającym do wybrzeża Stanów Zjednoczonych walczą przed sądem o prawo do bycia wolnymi ludźmi. Na ich drodze do wolności stoją polityczne interesy bogatych właścicieli Południa i starającego się o reelekcję prezydenta.

niedziela, 16 października:

godz. 12.00
???, reż. Billy Wilder
Współpracownicy chcą trzymać starego, chorego na serce mecenasa z dala od emocjonujących spraw karnych. Czy adwokat z krwi i kości może porzucić swoją pasję i zająć się czymś innym, gdy przychodzi prawdziwe zawodowe wyzwanie?

godz. 14.15
???, reż. Rob Reiner
Młody porucznik z początku przypomina bardziej leniwego urzędnika, niż obrońcę walczącego z zapałem o największą wartość jaką jest wolność jednostki. Szybko jednak zadaje sobie pytanie, dlaczego to jemu, obrońcy z tak krótką praktyką, chętnie zawierającemu ugody, dostała się sprawa o zabójstwo? Czyżby wojskowym notablom zależało na tym, by proces przeszedł bez echa?

godz. 16.45
???, reż. Steven Soderbergh
Młoda dziewczyna zatrudniona w kancelarii adwokackiej jako sekretarka nie tylko wykrywa nadużycia, które mogą się stać podstawą roszczeń odszkodowawczych, ale również identyfikuje i zabezpiecza dowody niezbędne w skutecznej prawniczej batalii. Przeciwko wielkiej firmie trującej środowisko i reprezentowanej przez prawniczych gigantów występuje mikroskopijna kancelaria z Los Angeles.

Zapraszamy!

Grzybu

Komentarze