Spotkanie z Piotrem Fronczewskim i pokaz ,,Podróży”

Spotkanie z Piotrem Fronczewskim i pokaz ,,Podróży"

,,Prawie Kino’’ zaprasza na wydarzenie inaugurujące działalność w tym roku akademickim. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że ich gościem będzie wybitny polski aktor – Piotr Fronczewski. Spotkanie z aktorem poprzedzi projekcja ,,Podróży” autorstwa Geralda Auberta – spektaklu Teatru Telewizji w reż. Piotra Mikuckiego.

Piotr Fronczewski – jeden z najlepszych polskich aktorów, odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a ostatnio Orderem Uśmiechu, wielokrotnie nagradzany za wybitne kreacje filmowe, telewizyjne, a przede wszystkim teatralne. Popularność przyniosły mu takie filmy jak: „Akademia Pana Kleksa”, „Konsul”, „Rodzina zastępcza” czy „Hallo Szpicbródka”. Na co dzień związany z teatrem ,,Ateneum”.

„Podróż” (2000) jest opowieścią o weekendowej wyprawie dwóch Francuzów: ojca – byłego więźnia i jego dorosłego syna na teren obozu koncentracyjnego w Dachau w Niemczech. Wycieczka do miejsca bolesnych wspomnień, jaką syn organizuje staremu ojcu, dla obydwu skończy się w sposób nieoczekiwany. Syn nie podejrzewa nawet, że u celu podróży pozna wstrząsającą rodzinną tajemnicę, kryjącą zasadniczą dla jego życia prawdę. (filmpolski.pl)

Kiedy: 24 listopada 2015 godzina 20:10
Gdzie: Aula Starego BUWu, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich – nie tylko studentów!

12208602_1054727571224383_4875126627076242079_n

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze