Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności

W piątek rozpoczyna się Świąteczna Zbiórka Żywności. W specjalnie oznakowanych koszach ustawionych w supermarketach będzie można pozostawić produkty dla najbardziej potrzebujących.

Świąteczna Zbiórka Żywności potrwa od piątku do niedzieli w godzinach 9 – 21. W 30 warszawskich supermarketach zostaną wystawione oznakowane kosze, do których będzie można włożyć specjalnie zakupione produkty. Zostaną one przekazane najuboższym rodzinom, osobom samotnym, podopiecznym domów dziecka, bezdomnym, osobom chorym i wychodzącym z nałogów.

– Zapraszamy do przekazania nam takich produktów, z których można przygotować posiłki, czyli olej, cukier, mąka, makarony, ale także słodycze, bo jest to taki element świąteczny – mówi Magdalena Krajewska, prezes warszawskiego Banku Żywności.

Produkty zebrane w sklepach zostaną następnie przewiezione do specjalnych magazynów Banków Żywności, gdzie wolontariusze stworzą z nich świąteczne paczki. W akcję zaangażwoła się w tym roku rekordowa liczba wolontariuszy – 52000.

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności to już 21 zbiórka artykułów spożywczych organizowana przez Banki Żywności. Z roku na rok cieszy się ona większą popularnością. W zeszłym roku udało się zebrać 64 tysiące kilogramów żywności

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze