64 Regaty Ósemek Wioślarskich na Wiśle PW vs. UW

64 Regaty Ósemek Wioślarskich na Wiśle PW vs. UW

Jedno z najstarszych wydarzeń sportowych w kraju- rywalizacja ósemek wioślarskich z dwóch największych polskich uczelni.

Już w najbliższy piątek organizatorzy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie sportowe – 64 Regaty Ósemek Wioślarskich na Wiśle PW vs. UW.

Wioślarstwo to typowy sport akademicki i właśnie w tej dyscyplinie od wielu lat rywalizują ze sobą dwie największe uczelnie warszawskie (największe również w Polsce). Regaty wzorowane są na podobnych, rozgrywanych pomiędzy reprezentacjami Oxford University Boat Club i Cambrigde University Boat Club na Tamizie.

Warszawskie zmagania osad wioślarskich nie mają aż tak bogatej i znanej na całym świecie historii, niemniej jednak należą do najstarszych imprez sportowych w kraju. Zawodnicy – studenci Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego rywalizują o Puchar (przechodni) Prezesa AZS Warszawa. Po trzech zwycięstwach z rzędu puchar przechodzi na własność jednej z uczelni. Taka sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku i puchar stał się własnością Politechniki Warszawskiej. W tej sytuacji tegoroczne regaty w pewnym sensie rozpoczynają rywalizację na nowo. Rywalizację w sportowym duchu fair – play.

Organizatorzy zapraszają wszystkich w najbliższy piątek 12 czerwca 2015 roku nad Wisłę pomiędzy mostami Poniatowskiego (start) i Łazienkowskim (meta). Regaty rozpoczną się o godz. 18.00. Wśród gości można się spodziewać jak co roku władz rektorskich Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego a gościem honorowym będzie Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Uroczyste podsumowanie rywalizacji i zakończenie regat odbędzie się bezpośrednio po wyścigu na terenie Przystani WTW (ul. Zaruskiego 12).
Program:
17.45- zbiórka zaproszonych gości na Przystani WTW (ul. Zaruskiego 12)
18.00- uroczyste otwarcie regat
18.15- wyścig ósemek Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego
18.45- wręczenie nagród

12 czerwca, godz 18:00
Most Poniatowskiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze