9. Chóralne Akceleracje

9. Chóralne Akceleracje

Czy wiedzą Państwo, że Uniwersytet Warszawski to jedyna uczelnia w Polsce, na której oprócz Chóru Akademickiego działa kilka chórów wydziałowych? Mało tego, chóry te od 9 lat organizują wyjątkowy koncert — Chóralne Akceleracje, które od pierwszej edycji niezmiennie cieszą się popularnością i sympatią słuchaczy.

Staramy się, żeby każdy z tych koncertów był szczególny. W tym roku ponad 100 chórzystów wykona utwór, który skomponował Michał Malec specjalnie by uczcić Rok Rzeki Wisły 2017.

Patronat nad koncertem objął JM Rektor UW dr hab. prof. UW Marcin Pałys.

Twórcami Akceleracji są Chóry Wydziałów Biologii i Fizyki, w pierwszych edycjach brał udział Chór Wydziału Pedagogicznego, od 2014 r. współorganizatorem tego wydarzenia jest Chór Wydziału Zarządzania, a od 2015 r. również Chór Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

W 9. Chóralnych Akceleracjach wystąpią:

Chór MIM UW — powstał w 2014 r., na swoim festiwalowym koncie ma złota i srebra wyśpiewane w ogólnopolskich zawodach (Warszawa 2015, Gdańsk 2016). Chórem dyryguje Adrianna Żołnierczuk — matematyk i dyrygent, studentka UMFC. Współpracuje z Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej i Chórem Kameralnym UMFC. Drugim dyrygentem jest Barbara Bartha, absolwentka Wydziału MIM UW i dyrygentury chóralnej na UMFC.

Chór Wydziału Zarządzania UW — powstał w listopadzie 2012 r., w jego repertuarze znajdują się opracowania polskiej muzyki ludowej, popularne utwory muzyki rozrywkowej i pieśni gospel. Dyrygentka Chóru, Joanna Dacko, jest absolwentką dyrygentury chóralnej na UMFC oraz Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z Chórem Akademickim UW jako instruktorka głosowa.

Chór Wydziału Biologii — powstał w roku 2003 z inicjatywy studentów Wydziału. Zrzesza studentów, absolwentów, doktorantów, pracowników Wydziału Biologii, a także przedstawicieli innych kierunków. Aktywnie uczestniczy w życiu Wydziału, wzbogacając swym śpiewem inauguracje i zakończenia lat akademickich, promocje doktorskie oraz organizując koncerty kolędowe. Obecnie chórem dyryguje Marta Szeliga.

Chór Wydziału Fizyki UW — powstał z inicjatywy prof. Teresy Rzący-Urban i jesienią tego roku uroczyście obchodził jubileusz 10-lecia swojej działalności. Jednym z sukcesów chóru jest 3. nagroda na festiwalu Cantio Lodziensis (2015). Dyrygentką Chóru jest Katarzyna Płońska, absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Muzykologii UW, dyrygentury chóralnej na UMFC oraz studiów Public Relations na SGH, specjalistka ds. promocji w wydawnictwie Świat Książki.

A zatem: 26 maja 2017 na jednej scenie rozśpiewany: Wydział Biologii UW, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Zarządzania Uniwersytet Warszawski oraz MIMUW. ZAPRASZAMY!

9. Chóralne Akceleracje

Grzybu

Komentarze