Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016

Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 - Spring 2016

Zapraszamy na wystawę prac najlepszych ilustratorów mody z całego świata, m.in. Japonii, Chin, Kolumbii, Francji, USA czy Indonezji.

Wielu z twórców związanych jest z czołowymi agencjami reklamowymi oraz topowymi wydawnictwami modowymi. Będzie można zobaczyć prace m.in. Helen Bullock, która współpracowała np. z Johnem Galliano oraz marką Louis Vuitton; Veronici Lawlor, która jest aktualnie uważana za najważniejszego kronikarza ilustracyjnego Nowego Jorku czy też Caroline Andrieu, która rysuje najlepsze światowe modelki, na czele z Anją Rubik. Szczególnie warte uwagi są prace ilustratora tworzącego okładki „New Yorkera”, a także rysownika współpracującego z hiszpańską edycją „Harper’s Bazaar”. Ta wystawa to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki i mody.

Co jeszcze może zaskoczyć odwiedzających wystawę? Jej ciekawe i bogate portfolio oraz szerokie spektrum technik twórczych wykorzystanych do powstania ilustracji. Ekspozycja powinna więc zaciekawić zarówno fanów współczesnej grafiki, jak i wielbicieli subtelnych kresek. Rysunki prezentowane na wystawie będzie można nie tylko podziwiać, ale również kupić. Wszystkie ilustracje zostały przygotowane w limitowanej serii 30 egzemplarzy. Do każdej z prac dołączono certyfikat sygnowany przez autora, oznaczający kolejną liczbę wydruku.
Kuratorem wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration” jest Katarzyna Smoczyńska, absolwentka Wydziału Grafiki poznańskiego Uniwersytetu Sztuki.

Wystawa potrwa od 7 do 30 marca – serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Dom Mody Klif, Ul. Okopowa 58/72

707x1000_KW_wystawa_podstrona

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze