Aktywny jesienny weekend w Warszawie

Aktywny jesienny weekend w Warszawie
fot. Robert Jankowski

W weekend, 14 i 15 października, warszawska oferta sportowa zachęci każdego do aktywnego spędzenia czasu poza domem. Przed nami wydarzenia, które zaspokoją głód sportowych emocji fanów m.in. siatkówki, taekwondo i sportów wodnych. Ciekawą ofertę atrakcji przygotowała również Aktywna Warszawa.

Żeglarskie regaty drewniaków wiślanych
To zawody w klasie amatorskiej, w których chodzi nie tyle o sukcesy i wyniki, co o naukę, wspólną zabawę i radowanie się Wisłą. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 14 października, na plaży Saska Kępa o godz. 11.00, a oficjalne zakończenie nastąpi o godz. 13.00. Regaty będą się odbywać na drewnianych łodziach tradycyjnych. Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności płynąc na żaglu rozprzowym i na wiośle pychowym. Nad przebiegiem rywalizacji czuwać będą doświadczeni wioślarze oraz licencjonowani sędziowie. Na zwycięzców czekają nagrody. Więcej informacji tutaj.

II Otwarte Mistrzostwa Dzieci w Taekwondo Olimpijskim 2017
W sobotę 14 października, najmłodsi zawodnicy trenujący taekwondo opanują halę CRS Bielany przy ul. Lindego 20. To już druga edycja Otwartych Mistrzostw Bielan Dzieci w Taekwondo Olimpijskim – turnieju dedykowanego dzieciom rozpoczynającym swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. W tym roku maluchy wystartują w trzech konkurencjach, a dzięki nowemu systemowi elektronicznemu zabawa i rywalizacja nabiorą nowego wymiaru. Zawody rozpoczynają się o godz. 9.15. Więcej informacji tutaj.

I kolejka Ekstraklasy Waterpolo
W najbliższy weekend, 14 i 15 października, wielka gratka szykuje się dla kibiców piłki wodnej. Na basenie OSIR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 odbędzie się I kolejka Ekstraklasy Waterpolo sezonu 2017/2018. W dwumeczu zmierzą się drużyny KS Arkonia Szczecin i Legia Warszawa Waterpolo. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 18.30, natomiast w niedzielę zapraszamy kibiców na godz. 11.00. Wstęp na spotkania jest wolny. Więcej informacji tutaj.

Warszawska Olimpiada Seniorów 2017
W niedzielę, 15 października, na terenie miejskiego stadionu przy ul. Konwiktorskiej 6, stołeczni seniorzy podejmą sportowe wyzwania podczas pierwszej edycji Warszawskiej Olimpiady Seniorów. Uczestnicy będą rywalizować w wybranych dyscyplinach olimpijskich i konkurencjach rekreacyjnych. Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych: poniżej 70 lat, 70-79 lat, powyżej 80 lat. Oprócz zmagań sportowych, wydarzeniu będą towarzyszyć także liczne atrakcje towarzyskie i rekreacyjne. Więcej informacji tutaj.

Otwarte treningi quidditcha drużyny Warsaw Mermaids
Również w niedzielę na Polach Mokotowskich w godz. 15.00-18.00 odbędzie się kolejny otwarty trening drużyny Warsaw Mermaids – jednej z siedmiu polskich drużyn uprawiających quidditcha. Quidditch to dyscyplina, która swój początek miała w USA, a obecnie jest już rozpowszechniona na całym świecie. To połączenie piłki ręcznej, rugby i zbijaka, dyscypliny tak dynamicznej, że podczas gry, na 14 zawodników potrzeba aż 5 sędziów. Treningi skierowane są do osób powyżej 16 roku życia. Więcej informacji tutaj.

Aktywnie rodzinnie – czyli jak zaszczepić w dziecku zamiłowanie do sportu
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przygotowało specjalną ofertę dla wszystkich tych, którzy poprzez wspólną aktywność ruchową chcą zadbać o zdrowie swoich najbliższych i pogłębić relacje rodzinne. W programie mogą wziąć udział rodziny z dziećmi oraz dzieci i młodzież od 7 do 16 roku życia z ważną legitymacją szkolną, którzy posiadają umiejętności pływackie. Program realizowany jest w okresie od października do grudnia br. w wybranych ośrodkach sportowych, w określonych godzinach. Więcej informacji tutaj.

Derby stolicy KS Mazovia vs ESPES Sparta
W najbliższą sobotę zapraszamy kibiców siatkówki na mecz drugiej kolejki sezonu 2017/2018, który zostanie rozegrany na hali OSiR Ochota przy ul. Nowowiejska 37B. Tym razem rywalem zawodniczek z Klubu Sportowego Mazovia Warszawa będzie ESPES Sparta Warszawa. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 18:30. Więcej informacji tutaj.

Zachęcamy również do zapoznania się z tygodniową ofertą Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Szczegółowy plan imprez i wydarzeń dostępny jest tutaj.

Grzybu

Komentarze