Bądź eko przekazując swoją choinkę zamiast wyrzucać

Dzisiaj (14 stycznia) rozpoczyna się ekologiczna zbiórka choinek, które w postaci biomasy trafią do warszawskich elektrociepłowni, a następnie wrócą do domów warszawiaków w postaci ciepła oraz energii elektrycznej. To już VII edycja akcji „Ciepło z natury”. Mobilne punkty odbioru choinek pojawią się we wszystkich stołecznych dzielnicach.

Kiedy rozebrać choinkę? W tradycjach chrześcijańskich są trzy daty. Najwcześniej ozdoby z choinki można było zdjąć w święto Trzech Króli. Kolejny termin to pierwsza niedziela po święcie Trzech Króli, czyli Niedziela Chrztu Pańskiego. Najwytrwalsi mogą czekać aż do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego. Stołeczny ratusz ma jednak alternatywę. Rozebranie choinki można uzależnić od podstawienia Mobilnego Punktu Odbioru Choinek w naszej okolicy.

Ekologiczna zbiórka choinek potrwa do 6 lutego. Mobilny Punkt Odbioru Choinek pojawi się w 18 lokalizacjach na terenie stolicy. Zebrane drzewka trafią do warszawskich elektrociepłowni jako ekologiczne paliwo.

W ubiegłym roku warszawiacy niezwykle chętnie włączyli się do naszych działań. Udało nam się wtedy zebrać aż 685 ton ekologicznego surowca. To był nasz rekord. Liczymy jednak, że w tym roku uda nam się go pobić. Dzięki akcji „Ciepło z natury” w naszych zakładach dotychczas wykorzystaliśmy 2 285 biomasy. To ekologiczne paliwo w całości wróciło do warszawiaków w formie ciepła i energii elektrycznej – mówi Jacek Chodkowski, członek zarządu PGNiG TERMIKA.

CIEPLO_Z_NATURY_CHOINKI_2016_HARMONOGRAM

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze