Baśniowy Dzień Dziecka na Woli

Baśniowy Dzień Dziecka na Woli

Postacie z baśni Hansa Christiana Andersena poprowadzą dzieci w świat wyobraźni. Wszystkich marzycieli – małych i dużych – organizatorzy zapraszają 30 maja 2015 r. do parku Sowińskiego

Huczny Dzień Dziecka w parku Sowińskiego, to już tradycja. Dorośli mieszkańcy stolicy wspominają powroty z kolorowym wiatraczkiem albo kompletem najlepszych kredek w garści za najdłuższe kręcenie hula hop.

W tym roku kolorową imprezę poprowadzi nie kto inny, tylko sam Hans Christian Andersen oraz postacie z jego baśni. – To będzie prawdziwie baśniowy Dzień Dziecka z atrakcjami dla całych rodzin – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Impreza rozpocznie się punktualnie o godz. 12 w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej. W programie zabawy, występy, warsztaty artystyczne, konkursy i zajęcia sportowe. Dla aktywnych, małych uczestników Wola przygotowała upominki.

Dzieci będą mogły poczuć nieco „sztuki ulicy” malując bajkowe murale, sforsować tor przeszkód Królowej Śniegu i stworzyć gigantyczną makietę podwodnego świata Małej Syrenki. Na miłośników zabawy w ruchu czekają szaleństwa na świeżym powietrzu: euro bungie, karuzela, basen z kulkami, tor z samochodzikami i klaunada.

Odbędzie się też pokaz ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy.

W programie jest także przedstawienie Teatru Rodziców Akademia „Czarno na białym” oraz wernisaż wystawy fotograficznej „Jaka? Jedyna Taka!”, przedstawiającej matki – kobiety sprawne, jak i niepełnosprawne – i ich dzieci, aby przypomnieć, że granice macierzyństwa nie istnieją. Wystawa organizowana jest wspólnie z Fundacją „Jedyna Taka”, która organizuje także Wybory Miss Polski na wózku.

Atrakcje:

malowanie bajkowych murali,
tworzenie gigantycznej makiety „Podwodny świat Małej Syrenki”,
tworzenie giga książki z nowymi baśniami Andersena,
rodzinny rekord w malowaniu historii Calineczki,
tor przeszkód baśniowej krainy Królowej Śniegu,
zabawy i warsztaty plastyczne, taneczne zręcznościowe, integracyjne,
konkursy wiedzy, konkursy plastyczne, quizy,
kolorowanie włosów, makijaże i malowanie buzi.

Zabawa w ruchu:

euro bungie,
karuzela,
zjeżdżalnia,
basen z kulkami,
tor z samochodzikami,
boisko wielofunkcyjne,
duże bańki mydlane,
wyścigi na szczudłach i nartach,
kosmiczny konkurs „siłomierz”,
pantomima i mini klaunada.

30 maja, godz 12:00
Park Sowińskiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze