„Bezpieczny powrót do szkoły” – piknik policyjny przed Arkadią

„Bezpieczny powrót do szkoły” – piknik policyjny przed Arkadią

W sobotę 29 sierpnia w godzinach 11.00 – 18.00 na arkadyjskich trawnikach odbędzie się kolejna edycja wielkiego pikniku policyjnego z okazji zbliżającego się rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Miasteczko ruchu drogowego, prezentacja psów i policyjnego sprzętu, pokaz zabawnego Magika oraz konkursy z nagrodami – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane na ostatnią sobotę wakacji. Tego dnia ponadto odbędzie się na terenie Arkadii rejestracja dawców szpiku kostnego, organizowana przez fundację DKMS.

Policjanci zaprezentują dzieciom i młodzieży swój sprzęt – na arkadyjskich przestrzeniach zostaną ustawione samochody policyjne, motocykle, łódki, kłady, a nawet cały mobilny posterunek.
Przed arkadyjskimi gośćmi zaprezentują się policyjne psy i konie.

Policjanci opowiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły i w podróży. Podczas imprezy odbędą się konkursy, w których przewidziano wiele atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez najemców Arkadii.

Na pikniku zaprezentuje się również Straż Pożarna oraz autobus MZA, w którym będzie można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Miasteczko Ruchu Drogowego, organizowane przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, występy zabawnego Magika oraz warsztaty edukacyjne Radia Kolor i pokaz pierwszej pomocy ELE TAXI – to kolejne z atrakcji sobotniego pikniku.

Akcja, organizowana przez Arkadię i Komendę Stołeczną Policji już po raz piąty, będzie połączeniem doskonałej zabawy i edukacji – dzieci i ich rodzice uzyskają szereg cennych porad odnośnie zachowania bezpieczeństwa w różnych życiowych sytuacjach: w szkole, w podróży czy podczas zakupów.

29 sierpnia, godz. 11:00
Arkadia
Al. Jana Pawła II 82
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze