Bezpłatne warsztaty HTML i CSS z The Awwwesomes w Warszawie!

Bezpłatne warsztaty HTML i CSS z The Awwwesomes w Warszawie!

„«HTML i CSS?» – zapytacie – «Przecież miałem to na infie z panem Bolkiem w starych klapkach, który dał mi szóstkę za stronę o tajemnicach piramid». No więc to nie taki HTML i CSS. Na tym kursie zrobicie prawdziwą, prostą i ładną stronę.” W taki sposób podsumował warsztaty jeden z uczestników, Adam Banaszek. The Awwwesomes to organizacja non-profit, która uczy wszystkich chętnych, jak kodować strony internetowe. Dotychczas darmowe warsztaty udało się ukończyć już 40 osobom, a wkrótce rusza trzecia edycja w Warszawie – zgłoszenia są już otwarte!

Społeczność programistów jest bardzo otwarta na dzielenie się wiedzą. My do niej należymy i chcemy Cię zaprosić do wspólnej przygody z kodowaniem (estetycznych i nowoczesnych!) stron internetowych oraz przekonać, że warsztaty będą najlepszą metodą, aby tę przygodę zacząć.

Historia ma swój początek w grudniu 2015 roku, kiedy to dwie znajome programistki (Aga jest również projektantką) – Aga Naplocha i Marta Sztybor – spotkały się i postanowiły rozkręcić wspólnie inicjatywę non-profit, która zachęciłaby ludzi do nauki programowania. Wkrótce dołączyło też grono mentorów – jak zwykle okazało się, że nie brakuje chętnych do dzielenia się swoją wiedzą.

W połowie kwietnia 2016 ruszyła pierwsza edycja. Zaciekawienie naszych uczestników z początku zajęć powoli zmieniało się w fascynację. Pod koniec przyznawali otwarcie, że będzie im brakować cotygodniowych spotkań.

Na pierwszą edycję warsztatów zaaplikowało przeszło 1800 osób, a uczestnicy zostawili dużo pozytywnych opinii. Miłym zaskoczeniem dla było między innymi to, że jedna z uczestniczek znalazła pracę jako junior front-end developer.

Idąc za ciosem organizatorzy zdecydowali, że zorganizują również regularne, bezpłatne spotkania dla programistów i projektantów. One także cieszą się sporym zainteresowaniem, na każdym ze spotkań sala jest wypełniona po brzegi. Jesienią 2016 odbyła się też druga edycja darmowych warsztatów.

„Programowanie jest trudne”. „Programowanie jest dla piwnicznych nerdów, którzy siedzą przed komputerem w koszulach w kratę i pochłaniają pizzę na śniadanie, obiad i kolację”. „Projektanci nie powinni zaprzątać sobie głowy kodowaniem”. Przyznajcie się, które z tych zdań kiedykolwiek przeszło Wam przez głowę?

John Maeda niedawno stwierdził: „jeśli chcesz przetrwać w branży projektowania, lepiej naucz się kodować”. Tak, drodzy projektanci, naprawdę nie ma się czego obawiać! HTML i CSS mają niską barierę wejścia i mogą pokazać, że posługiwanie się językiem maszyn nie jest takie straszne, na jakie wygląda.

Misją jest pokazanie ludzkiej twarzy branży IT. Dużą wagę przywiązuje się do szczegółów i dopracowanie wizualnych aspektów związanych z warsztatami. Font Comic Sans jest nudny! Należy podążać za najnowszymi trendami w projektowaniu stron i chcemy nauczyć wszystkich chętnych, jak to wszystko zakodować. Dla naszych uczestników projektujemy layouty, spośród których wybierają jeden i kodują go w trakcie zajęć.

Warsztaty składają się z dziewięciu cotygodniowych zajęć, co sprzyja nie tylko utrwalaniu materiału, ale i więzi międzyludzkich. Można przypomnieć sobie czasy podstawówki, kiedy tworzyły się pierwsze przyjaźnie ze szkolnej ławki.

Każdy może pracować we własnym tempie, a uczestnicy pomagają sobie nawzajem. Udział w szkoleniu nie kończy się na ostatnich zajęciach – tworzymy społeczność ludzi zakręconych na punkcie kodowania WWW!

Już 19 kwietnia rusza trzecia edycja warsztatów HTML i CSS. Przygotujcie się na dużo nowości – m.in. program zajęć poszerzony o naukę Gita oraz nową członkinię zespołu organizatorek – Anię Burtan.

Dokładnie od dziś można aplikować na warsztaty, a formularz zgłoszeniowy jest otwarty jest do 9 kwietnia włącznie. Nasze warsztaty są otwarte dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku i zainteresowań. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest pytanie „dlaczego chcesz uczestniczyć w warsztatach?”. Spośród wszystkich aplikacji wybierzemy 16 szczęśliwców, którzy będą poznawać tajniki kodowania przez najbliższe miesiące. Przed wypełnieniem formularza zachęcamy do przeczytania krótkiego poradnika. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na facebooku i stronie głównej The Awwwesomes.

źródło: theawwwesomes.org

Grzybu

Komentarze