Bitspiration Festival 2016

Bitspiration Festival 2016

W tym roku w czerwcu, technologiczne serce Europy będzie bić jeszcze mocniej – nadchodzi Bitspiration Festival 2016. Bitspiration odbywa się w Warszawie po raz kolejny, zmieniając się w największą imprezę technologiczno-startupową w Europie Centralno-Wschodniej.

Założyciele startupów, fundusze Venture Capital, influencerzy technologiczni, instytucje publiczne, studenci i aniołowie biznesu. To tylko część długiej listy uczestników, którzy 6-7 czerwca tworzyć będą najbardziej wyjątkowy festiwal startupowy w tej części Europy. Do tej pory w Bitspiration udział brały takie firmy jak Google, YouTube, Spotify, Microsoft, 500 Startups, The Next Web czy TechCrunch. Organizatorzy wydarzenia jak zwykle szykują wiele niespodzianek.

Dlaczego warto?
Ubiegłoroczny Bitspiration był aż o blisko 300% popularniejszy od pierwszej edycji. Festiwal określony został najbardziej zachodnią konferencją odbywającą się w Polsce, wpływając znacząco także na samą Warszawę, która otrzymała wyróżnienie w Forbes także dzięki konferencji. Miasto Warszawa staje się wschodnioeuropejską stolicą innowacji, a wydarzenia takie jak Bitspiration sprowadzają jeszcze więcej inwestorów i przedsiębiorców zainteresowanych przeniesieniem swojej działalności właśnie do stolicy Polski.

Nie bez powodu wydarzenie budzi wielkie zainteresowanie indywidualnych inwestorów i spółek Venture Capital, których będzie można tam spotkać. W ubiegłych latach to właśnie w trakcie Bitspiration wiele startupów z Polski, którym udało się odnieść sukces, znalazło finansowanie swoich projektów. W tym roku wydarzenie zostało otwarte również dla zainteresowanych tworzeniem skalowalnych przedsiębiorstw studentów.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze