Bolo Wystąpi W Warszawskim Zieleniaku

Bolo Wystąpi W Warszawskim Zieleniaku

Koncert odbędzie się o godzinie 20.00, bilety w cenie 5 zł będzie można nabyć przy wejściu do lokalu (ul. Zamieniecka 35).

Kim jest Bolo? Artysta tak odpowiada na to pytanie:

„Bolo to muzyk, 28 lat, podróżnik-autostopowicz, nauczyciel gitary, dziennikarz. Zjeździłem Europę grając na ulicach, dorabiałem występując w knajpach, gram na 6, 8 i 12-strunowcach, śpiewam i cieszę się życiem. Po kilku dobrych latach grania i śpiewania w warszawskich projektach – od bluesa, przez hard rock po death metal – postanowiłem wziąć muzyczne sprawy w swoje ręce i nagrać solowe numery, które zbierałem od lat. Pierwsza płyta pt. „Tam”, nagrana w domu, ukazała się w 2013 roku.Sprzedawałem ją głównie na koncertach. Najnowszy, drugi album pt. „Outside The Box” ukończyłem w maju 2014 roku, nagrywając wszystko samemu – od gitar i mandoliny, przez perkusjonalia, po wokale prowadzące i chórki. Teksty moje, muzyka moja, teraz pozostaje dzielić się tym tworem ze światem”.

W połowie listopada 2014 roku Bolo wystąpił w Warszawie i Poznaniu jako gość specjalny na dwóch koncertach Everlasta (muzyka znanego z kultowych grup House Of Pain i La Coka Nostra). Na nowej płycie Bola „Outside The Box” znalazło się 8 kompozycji będącymi mieszanką akustycznego rocka, folku, kultury łotrzykowskiej, brytyjskiej i amerykańskiej poezji, afirmacji natury czy… subtelnej erotyki.

Bolo: „Utwory powstawały podczas moich podróży, bezsennych nocy i samotnych wędrówek. Tytuł to oczywiście znana metafora, zachęcająca do myślenia poza utartymi schematami i rozwiązywania problemów w inny niż dotychczas sposób. Ale „box” to dla mnie także telewizor, radio, billboardy czy inne przekaźniki, które zniekształcają naszą percepcję. Zamiast polegać na ludziach i mediach filtrujących rzeczywistość wokół nas warto samemu wyjść na ulicę czy łono natury, porozmawiać z ludźmi, zburzyć stereotypy i wreszcie doświadczyć życia za pomocą własnych zmysłów. Grafikę według mojego pomysłu przygotowali znajomi graficy z grupy Avang.arts

 

żródło: wiadomosci24.pl
Grzybu

Komentarze