Broniewski – Teatr TV na Placu Defilad

Broniewski - Teatr TV na Placu Defilad

W ramach 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE na Placu Defilad cztery filmowe wersje spektakli: „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Polaków”, „Broniewskiego” oraz „Między nami dobrze jest”.

Trzy pierwsze zostały zrealizowane i zaprezentowane w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski w TVP Kultura. Czwarty, „Między nami dobrze jest” w reż. Grzegorza Jarzyny, to ekranizacja sztuki powstała we współpracy TR Warszawa oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

BRONIEWSKI // 27 sierpnia 2015, godz. 20:30

Najnowsza sztuka Radosława Paczochy, nagradzanego i uznanego już autora, zawodowo związanego z Wybrzeżem. „Broniewski”, to epizody z fascynującej biografii wybitnego poety, nierozerwalnie związane z historią dwudziestowiecznej Polski. Twórcy podejmują w niej próbę zrozumienia wewnętrznych pęknięć tytułowego bohatera – jak sam o sobie mówił – „Polaka, katolika, alkoholika”. Jego wyborów, przyjętej po II wojnie światowej postawy, konszachtów z władzami PRL oraz sławienia Stalina. Wszystko to, na tle młodzieńczych zasług w walce o niepodległą Polskę oraz żołnierskiej odwagi, staje się zbiorowym portretem zawiedzonego o oszukanego pokolenia ówczesnych Polaków.

Autor: Radosław Paczocha
Reżyseria: Adam Orzechowski
Obsada:
Michał Jaros
Robert Ninkiewicz
Agata Bykowska
Katarzyna Dałek
Sylwia Góra Weber
Dorota Androsz
Anna Kaszuba
Piotr Witkowski
Piotr Chys
Piotr Biedroń
Marek Tynda
Cezary Rybiński
Piotr Łukawski
Jakub Mróz

O Placu Defilad:
„Marzyło się nam tętniące życiem centrum miasta. Otwarte na potrzeby mieszkańców i turystów. Nie gadamy – robimy. Sprawdźcie nas.”

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych na Placu Defilad dostępnych na https://www.facebook.com/pldefilad oraz na stronie http://www.pldefilad.pl/

27 sierpnia, godz. 20:30
Plac Defilad
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze