Bulwary wiślane – warszawiacy zyskali świetne miejsce do spędzania wolnego czasu

Bulwary wiślane - warszawiacy zyskali świetne miejsce do spędzania wolnego czasu

[RELACJA Z OTWARCIA PONIŻEJ]

Bulwary zostały podzielone na kilka sekcji. Pierwsza z nich to Bulwar Jana Karskiego – od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego (nazywany też Bulwarem Starzyńskiego), druga to bulwar biegnący od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, trzecia to odcinek między mostem Świętokrzyskim z pomnikiem Syreny do wysokości ul. Tamka oraz bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego aż do Portu Czerniakowskiego.

Na liczącym ponad kilometr bulwarze Karskiego znaleźć możemy m.in. drogę rowerową, miejsce do cumowania łodzi, pawilon, taras widokowy oraz inne drobne obiekty. Projekt powstał również z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z dziećmi w wózkach.

Z okazji otwarcia pierwszego fragmentu przebudowanych bulwarów, miasto przygotowało kilka atrakcji dla mieszkańców: gry i zabawy przy melodiach dawnej Warszawy, swój program przedstawił Teatr Akt.

Mieszkańcy Warszawy mogli także bezpłatnie przeprawić się przez Wisłę na drewnianych łodziach.

Kajakarze z Fundacji KIM i Fundacji AVE dali pokaz pływania synchronicznego. Zawodnicy zmierzyli się także w mini wyścigu o Kotwicę Powstania.

 

Na przebudowanych bulwarach będzie wodny park zabaw, plaża miejska, ogrody dydaktyczne, amfiteatr i siedem pawilonów: w tym galerie, pawilon plażowy i kawiarnie, pomosty dla jednostek indywidualnych, zostanie wykonana również kaskada wodna od pomnika Syreny w stronę Wisły.

Miasto w latach 2009-2014 zrealizowało kilkanaście różnych inwestycji nad Wisłą, na które przeznaczyło 227 mln zł. Na kolejne, do roku 2020, ma przeznaczyć kolejne 200 mln zł.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze