„Chłodna na żywo”

"Chłodna na żywo"

Urząd dzielnicy Wola postanowił umilić wakacje w mieście cyklem koncertów „Chłodna na żywo” zorganizowanym na odnowionej ulicy Chłodnej. 

Muzyczne spotkania będą odbywać się w każdą lipcową sobotę o godzinie 19: 00 na deptaku zrewitalizowanej części ulicy Chłodnej. Cykl prezentuje się następująco:

5 lipca – koncert zatytułowany, „Ale …. i nie tylko” piosenek Edith Piaf, do których zaśpiewa Anna Sroki-Hryń przy akompaniamencie Janusza Tylmana na pianinie.
12 lipca – „Poemat o Chopinie” w wykonaniu Bożeny Sitek potomkini Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina. Tego wieczoru będziemy mogli wysłuchać preludiów, mazurków, walców, nokturnów, a także usłyszeć historię Chopinia.
19 lipca – „Dziewczęta z tamtych lat” w wykonaniu Natalii Kovalenko (sopran), Kiry Płonczyńskiej (sopran) , na fortepianie zagra Andrzeja Płonczyński.

Cykl kończy się 26 lipca, koncertem „Najpiękniejsza polska muzyka filmowa”.Usłyszymy tematy z najpopularniejszych polskich filmów i seriali takich jak: „Polskie Drogi”, „Dom”, „Janosik”, „Noce i Dnie”, „Pan Tadeusz”, „Ogniem i mieczem” i nie tylko. Utwory zostaną zagrane na skrzypcach przez Kamilę Malik i na fortepianie przez Włodzimierza Trzeciaka. Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

http://www.wola.waw.pl/page/2091,chlodna-na-zywo-cykl-koncertow.html

Grzybu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.