Ciąg dalszy Miejskiego Grania – Andrzej Smolik i KEV FOX

Ciąg dalszy Miejskiego Grania - Andrzej Smolik i KEV FOX

W ramach cyklu Miejskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec organizatorzy zapraszają do Plażowej na kolejne koncerty!

Tym razem 30 maja zagra SMOLIK i KEV FOX

ANDRZEJ SMOLIK to jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, jedyny, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński, K. Krawczyk czy Maryla Rodowicz i Maria Peszek), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty.

Dotychczasowe 4 albumy sygnowane nazwiskiem Smolika spotkały się z wyjątkowo przychylnym odbiorem zarówno wśród publiczności, fanów, jak i wśród recenzentów i całej branży muzycznej. Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych.

Nazwisko Smolika jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi i najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją. Potwierdzają to nagrody jakie otrzymał w ostatnich latach np.: TRENDY ELLE, bardzo prestiżowy „Paszport Polityki“, Fryderyk za produkcje roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword. Na początku 2008 roku Smolik został wyróżniony nagrodą Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową.

Postać Keva Foxa jest otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość, z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T.” tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Kev Fox to artysta związany ze sceną Manchesteru, ale ostatnio mieszkający i tworzący również w Polsce. Charakterystyczna, stylowa postać jest szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków.

Kilka lat temu wydał minialbum „Help Yourself”, który – bez wsparcia prasy ani wytwórni -sprzedał się w ogromnym nakładzie. Od pięciu lat intensywnie w trasie, bez większego trudu zdobywa serca słuchaczy w całej Europie. W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego muzyka i producenta – Andrzeja Smolika, który zaprosił Keva do współpracy. Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel „L.O.O.T” promujący czwartą płytę Smolika. Pojawił się również jako gość na debiutanckiej płycie Skubasa „Wilczełyko”.

Obecnie SMOLIK i KEV FOXpracują nad wspólną płytą, sygnowaną ich nazwiskami. Można już usłyszeć singiel zapowiadający nową płytę, która ukaże się jesienią tego roku.

Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż..

30 maja, godz 20:00
Plażowa
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze