Czekoladowa Makieta Kolejowa

Czekoladowa Makieta Kolejowa

Od 13 lutego do 9 marca 2017 r. Stacja Muzeum, wraz z E. Wedel, przygotowała dla zwiedzających wyjątkowo słodką atrakcję. Jest nią Czekoladowa Makieta Kolejowa, wykonana przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel – Janusz Profus.

Makieta została zbudowana z ok. 500 kg czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Łączna długość torów to ok. 30 metrów. Na makiecie są odwzorowane góry porośnięte lasem, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody. Najważniejszym elementem makiety będzie jeżdżąca kolejka, składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale.

fot. Muzeum Kolejnictwa

Oprócz samej makiety będzie można również zobaczyć 4 czekoladowe rzeźby: psa Irysa, sokoła, sukienkę Azteków i strój tancerki salsy.

Z okazji Walentynek w dniach 13 i 14 lutego na zwiedzających będzie czekał czekoladowy poczęstunek, konkursy z nagrodami, a także specjalnie przygotowana fotobudka, w której całkowicie bezpłatnie będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Wstęp na makietę w ramach biletu wstępu do Stacji Muzeum (bez dodatkowych kosztów).
W poniedziałki 13, 20 i 27 lutego oraz 6 marca wstęp jest BEZPŁATNY.
We wtorek 14 lutego (Walentynki) DRUGI BILET GRATIS.

Czekoladowa Makieta Kolejowa

 

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze