Darmowe promy wracają nad Wisłę

Darmowe promy wracają nad Wisłę

Rozpoczyna się kolejny sezon rejsów wycieczkowych po Wiśle. To znakomita okazja do wypoczynku i zwiedzania Mazowsza. Jedno jest pewne, gdyby przyjechał dziś do Warszawy Picasso, na pewno wybrałby się statkiem do Serocka. A może i popłynąłby tramwajem wodnym?

Słońce świeci coraz wyżej, dzień jest coraz dłuższy, więc warto będzie spojrzeć na Warszawę, Mazowsze i samą Wisłę z pokładu statku. Już 29 kwietnia wystartuje nowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych, który potrwa do 10 września.
Przepłyń pod mostem, zobacz bulwary wiślane, podziwiaj Stare Miasto, albo po prostu stań na pokładzie i poczuj wiatr we włosach.

Tramwaj „Wars” to wiosną i latem stały element krajobrazu Warszawy. Kto jeszcze nie płynął, będzie miał okazję nadrobić zaległości i ruszyć z okolic Mostu Poniatowskiego. Wyprawa statkiem to także znakomita rozrywka dla najmłodszych i okazja do pokazania ciekawych miejsc Warszawy. Z perspektywy Wisły będzie można podziwiać Stare Miasto, Stadion Narodowy, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego albo pomachać Syrence. Nawet osoby bardzo dobrze znające Warszawę, będą mogły odkryć coś nowego – kto bez podpowiedzi wskaże Skwer Kahla? Fani słuchowiska „Matysiakowie” wzruszą się, dopływając do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego i widząc Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków.
Jeśli ktoś zgłodnieje podczas rejsu, może sobie kupić potrawę z grilla oraz ciepłe i zimne napoje. Kapitan „Warsa” Wojciech Falkowski to prawdziwy wilk rzeczny, który pływa po Wiśle już od kilkudziesięciu lat.

Tramwaj wodny będzie wypływał z przystanku przy moście Poniatowskiego i będzie zabierał na pokład 150 pasażerów. Tu też przybije do brzegu po rejsie.
Od 29 kwietnia do 30 czerwca tramwaj wodny będzie kursował tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 i 16 czerwca i 14 sierpnia – według rozkładu świątecznego), a od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki.

Brzegi Wisły połączą cztery bezpłatne przeprawy promowe:
1) prom „Wilga” na trasie Podzamcze Fontanny – ZOO na pokład zabierze 40 pasażerów wraz z rowerami,
2) prom „Pliszka” na trasie Most Poniatowskiego (przystanek tuż przy moście) – Stadion Narodowy na pokład zabierze 12 osób wraz z rowerami,
3) prom „Słonka” na trasie Cypel Czerniakowski – Saska Kępa na pokład zabiera 12 osób wraz z rowerami,
4) prom „Turkawka” na trasie Nowodwory – Łomianki na pokład zabiera 12 osób wraz z rowerami.

Promy od 29 kwietnia do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia (rozkład świąteczny), od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Grzybu

Komentarze