Darmowe szczepienia na grypę

Darmowe szczepienia na grypę

W ramach II Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy odbędzie się cykl bezpłatnych szczepień przeciw grypie zorganizowany przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. Walka z wirusem odbędzie się w 21 miastach w całej Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem placówek, w których odbędą się szczepienia.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy rok 2015 ogłosił rokiem walki z powikłaniami pogrypowymi. Wirus ten może m.in. zaostrzać objawy poważnych chorób przewlekłych i prowadzić do zagrażających życiu powikłań. Z tego powodu, niezwykle istotne jest uświadamianie społeczeństwa, jak ważna jest profilaktyka tej choroby, poprzez poddawanie się szczepieniom ochronnym. Skuteczność, którą zapewnia szczepionka wynosi ok. 70-80%. Szybka reakcja na chorobę to najważniejszy element walki z zagrożeniem epidemiologicznym, jakie niesie ze sobą wirus grypy.

W najbliższym czasie w ramach II Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy organizatorzy wraz z Placówkami Medycznymi – Partnerami OPZG przeprowadzą akcję bezpłatnych szczepień przeciw grypie osób z grup ryzyka powikłań pogrypowych w 21 miastach w całej Polsce. Eksperci zapraszają wszystkich mieszkańców, szczególnie chorych przewlekle i seniorów, by zadbali o swoje zdrowie. Warto zaszczepić się jak najszybciej, ponieważ przygotowujemy się w ten sposób do szczytu zachorowań na grypę, a okres od września do listopada to najlepszy czas na walkę z infekcją.

Szczepienia odbywają się w wyznaczonych dniach i godzinach lub do wyczerpania dawek przeznaczonych na akcje. Poniżej znajduje się wykaz placówek, w których można skorzystać z  bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Warszawa 1.10 10.00-13.00 Szpital Św. Rodziny ul. Madalińskiego 25, Warszawa
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze