Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich 2018

Już po raz siódmy Rezydencje Królewskie: Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapraszają na „Darmowy listopad”. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości”.

—–

W Łazienkach Królewskich od 3 do 30 listopada 2018 r. zwiedzać można będzie bezpłatnie Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów (wtorek-niedziela, godz. 10.00-18.00), Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim i Królewską Galerią Rzeźby (wtorek-niedziela, godz. 10.00-16.00) oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (wtorek-niedziela, godz. 10.00-16.00), gdzie – oprócz ekspozycji stałych, takich jak: polski salon myśliwski z XIX-XX w., zwierzęta leśne, ptaki i trofea egzotyczne – zobaczymy wystawę czasową „Był taki szpital. Dzieje Szpitala Ujazdowskiego w latach 1918-1945”.
Darmowe wejściówki należy odbierać bezpośrednio w obiektach lub w muzealnych kasach.

Głównym wydarzeniem „Darmowego listopada” w Łazienkach Królewskich będzie wystawa czasowa „Blask orderów w 100-lecie odzyskania niepodległości”, poświęcona historii polskich orderów i odznaczeń, którą oglądać można będzie od 9 listopada 2018 r. w godz. 10.00-18.00 w Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickim i Podchorążówce.

Szczegółowe informacje o atrakcjach „Darmowego listopada” w Łazienkach Królewskich -> link

—–

W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zwiedzanie w listopadzie nadal będzie płatne, niemniej placówka przygotowała dla gości indywidualnych weekend darmowych atrakcji edukacyjnych – zapraszamy do udziału w bogatym programie edukacyjnym w dniach 10 i 11 listopada 2018 r.
Szczegóły: link

—–

Grzybu

Komentarze