Darmowy spektakl „ADHD i inne cudowne zjawiska”

Darmowy spektakl "ADHD i inne cudowne zjawiska"

Spektakl „ADHD i inne cudowne zjawiska” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej i Hanny Konarowskiej, tekst i reż. J. Szczepkowska odbędzie się w ramach Fiesty Rodzinnej III (23-24.05.2015 r.) już 24 maja (niedziela), godz. 15.00

Wstęp wolny, wejściówki do odbioru od 20 maja w godz. 9-17 w sekretariacie BOK oraz 23 maja podczas Fiesty Rodzinnej (informacja na: http://fiestarodzinna.blogspot.com/)

ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny to artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi. Joanna Szczepkowska oprócz aktorstwa i literatury zajmuje się problem ADHD u dorosłych: To zjawisko jednocześnie zabawne, dramatyczne, inspirujące i destrukcyjne, a przede wszystkim malownicze, dlatego scena jest dobrym miejscem na próbę zrozumienia tego zespołu. Chciałam uświadomić ludziom, że istnieje zjawisko, które daje klucz do zrozumienia wielu mechanizmów naszych zachowań. To tym istotniejsze, że lekarze nadal są na ogół sceptyczni wobec ADHD osób dorosłych. Dlatego bardzo zależało mi na wiarygodności tego tekstu. W jednej recenzji ze spektaklu znalazłam określenie, że to improwizacja, happening. Nic bardziej błędnego – tekst jest na scenie mówiony, co do litery, a stworzenie wrażenia improwizacji jest wyzwaniem artystycznym spektaklu.

(źródło: http://teatrstudio.pl/spektakle/29,adhd-i-inne-cudowne-zjawiska)

Autor: Joanna Szczepkowska, reżyseria: Joanna Szczepkowska, muzyka: Piotr Olszewski.

Występują: Joanna Szczepkowska , Hanna Konarowska

adhd_b1_JPG.jpg.280x418_q85_box-82,45,1803,2614_crop

Grzybu

Komentarze