Darmowy transport na wybory prezydenckie

Warszawa zapewnia bezpłatny transport na wybory prezydenckie dla osób starszych oraz dla osób z niepełnosprawnościami.

Transport dla osób starszych

Przyłbice, maseczki, rękawiczki, termometry czy płyny do dezynfekcji – taką pomoc zaoferują strażnicy miejscy, którzy w najbliższą niedzielę będą dowozić chętnych do lokali wyborczych i będą stosować wszelkie procedury bezpieczeństwa. Ci, którzy zapomną o swojej maseczce, otrzymają ją od strażników. Osoby, które mają trudności w poruszaniu się, będą mogły skorzystać z pomocy Straży Miejskiej.

Pomoc ta jest kierowana do wyborców, którzy mają problem z poruszaniem się i nie wymagają specjalistycznego transportu, np. osób starszych. Wystarczy w dniu wyborów prezydenckich (niedziela, 28 czerwca 2020) zgłosić się do Straży Miejskiej m.st. Warszawy w sprawie transportu do punktów wyborczych. Zgłoszenia będą przyjmowane pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu 22 598 69 29, w godzinach 7.00-19.00. Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole Straży Miejskiej.

Transport dla osób z niepełnosprawnościami
Z usługi bezpłatnego dowozu mogą skorzystać też osoby z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia są przyjmowane do 27 czerwca do godz. 15.00, telefonicznie pod numerami telefonu (22) 298 59 00 i 720 915 300 lub poprzez e-mail pod adresem bus@specjaltrans.pl. W przypadku ewentualnej II tury wyborów prezydenckich zgłoszenia będą przyjmowane do 11 lipca do godz. 15.00. Dowóz osób do lokali wyborczych będzie realizowany przez Usługi Transportowe Marek Włastowski.

Statystyka wyborcza

  • Liczba osób dopisanych do spisu wyborców: ok. 56 500
  • Liczba decyzji o wpisaniu do rejestru wyborców: ok. 3500
  • Liczba wydanych zaświadczeń o prawie do głosowania: ok. 19 000
  • Liczba zgłoszonych zamiarów głosowania korespondencyjnego: ponad 14 000
  • Liczba osób  uprawnionych do głosowania w Warszawie: ok. 1,4 mln
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze