Demolka kontrolowana, czyli wystawa dla dzieci „Architektura w ruchu” w Soho Factory

Demolka kontrolowana, czyli wystawa dla dzieci „Architektura w ruchu” w Soho Factory

Dzieciaki wprawiają w ruch obiekty warszawskiej architektury. Gdzie postawią Rogatki Grochowskie lub Pałac Lubomirskich?

Wystawa ARCHITEKTURA W RUCHU powstanie w ramach POP-UP muzeum dla dzieci i prezentować będzie warszawskie obiekty, które w tajemniczych okolicznościach zmieniły swoje miejsce, zniknęły, zostały przedzielone na pół czy wyniesione ponad ziemię, jak Rogatki Grochowskie, Pałac Lubomirskich czy budynek Sądów przy Al. Solidarności. Wystawa została zaprojektowana tak, aby dzieci mogły przyjąć na siebie bardzo odpowiedzialne role czyniąc to, co przez ostatnie stulecia czynili warszawscy budowniczowie.

Miasto to wielki plac zabaw dla planistów, budowniczych, deweloperów, polityków i samych mieszkańców. Wystawa pokazuje na przykładzie War¬szawy, jak można wprawiać w ruch architekturę. Co więcej, zwiedzający sami będą mogli bawić się w budowniczych miasta przesuwając i burząc budynki, stawiając kolumny i konstruując mosty. Modele wybranych warszawskich budynków wykonane będą w dziecięcej skali, z lekkich materiałów takich jak sklejka, styrodur, czy styropian – tak, by dzieci mogły nimi poruszać w pionie i poziomie. Trójwymiarowym obiektom towarzyszyć będą zdjęcia archiwalne oraz opisane przez Jakuba Szczęsnego najciekawsze historie ruchomych fragmentów miasta.

POP-UP muzeum dla dzieci to projekt dla najmłodszych badaczy architektury, designu, kultury i sztuki. W maju, czerwcu i wrześniu koordynatorzy zaplanowali dwie wystawy – „Architektura w ruchu” oraz „Czym jest design?” – oraz akcję artystyczną „PSOTY pod wodą”, które mają zapoczątkować budowanie kapitału Muzeum dla dzieci w Warszawie.


ARCHITEKTURA W RUCHU
27 maja – 4 czerwca
Soho Factory
ul. Mińska 25, hala 19

Zwiedzanie w godz:
pn. – pt. 15:00 – 19:00
sb. – ndz. 12:00 – 18:00
Wstęp: 5 zł

Grzybu

Komentarze