Dick4Dick + New Cage • Lado w Mieście 2017 vol.4

Dick4Dick + New Cage • Lado w Mieście 2017 vol.4

A teraz coś z zupełnie innej beczki! A nawet beczek – muzycznych, stylistycznych, wszelakich. Tego wieczoru na jednej scenie pojawią się szaleni Dick4Dick oraz Johnny Cash w wersji Joanny Halszki Sokołowskiej i Bartka Tycińśkiego, czyli New Cage.

☛ Na ostatniej, wydanej w 2016 r. płycie „tau Ceti e” Dick4Dick wrócili do swoich elektronicznych korzeni – zamienili gitary i perkusję na syntezatory, automaty perkusyjne, samplery oraz inne elektroniczne gadżety. Rockowe piosenki ustąpiły miejsca strumieniowi nieokiełznanych dźwięków. Materiał łączył w sobie koncertową zwierzęcość, imprezowe zatracenie i psychodeliczną alienację – dzikość rave’u, surowy trans techno czy ejtisową przebojowość Dicki pożeniły z alternatywnym popem, w wyjątkowym dla siebie stylu.

Jesienią tego roku ma ukazać się ich nowy album, którego rąbek z pewnością uchylą podczas koncertu w ramach Lado w Mieście.

☛ 27.07 na Placu Zabaw zagości też New Cage.
„Ktoś nam kiedyś powiedział, że piosenek Johnny’ego Casha nie powinna śpiewać kobieta. Postanowiliśmy sprawdzić, co się wtedy stanie. Czy zmiany dotrą do poziomu praw logiki? Czy ktoś nam coś odda, czy raczej odbierze? Czy może stać się Wszystko?”

New Cage to zespół założony przez Joannę Halszkę Sokołowską oraz Bartłomieja Tycińskiego – multiinstrumentalistów i kompozytorów, znanych ze współpracy z zespołami takimi jak Mitch & Mitch, Der Father, Warszawskie Combo Taneczne czy Jerz Igor. W czerwcu 2017 nakładem Lado ABC ukazał się ich album „Wszystko Jutro”, na którym znalazły się utwory Johnny’ego Casha w nowych aranżacjach, wyśpiewane zmysłowym kobiecym głosem – czasem wierne oryginałowi, innym razem oszczędne i minimalistyczne, a momentami przesycone nowym brzmieniem, ocierającym się o noise.

Muzycy wspólnie opracowali kilka utworów Casha, urozmaicając płytę własnymi kompozycjami. Efektem jest materiał w duchu gitarowych piosenek drogi i piosenek o miłości, który ma szansę poruszyć zarówno wielbicieli klasycznych gitarowych brzmień, jak i zwolenników niekonwencjonalnych muzycznych wariacji. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Macio Moretti, Hubert Zemler, Miłosz Pękala i Tomasz Duda.

„Kulminacyjny moment tej płyty to First Time Ever I Saw Your Face, też wykonywane kiedyś przez Casha – najdziwniejsze, ale być może też najładniejsze 10 minut w polskiej muzyce w tym roku.” – Bartek Chaciński (Polityka), cała recenzja tu: link

⚡ ⚡ ⚡

Z największą przyjemnością zapraszamy na ósmą edycję festiwalu Lado w Mieście!

Lado w Mieście to festiwal muzyki alternatywnej organizowany przez Stowarzyszenie Plan B we współpracy z niezależną wytwórnią Lado ABC. Cykl rozpoczął żywot w 2010 jako tygodniowy showcase artystów z w/w labelu, ale z każdą kolejną odsłoną oddalał się od swojego źródła, przeistaczając się w platformę promocji mniej znanych artystów lokalnych i zagranicznych, pochodzących z przeróżnych środowisk i tworzących muzykę z całego spektrum gatunkowego. Od swojej drugiej edycji w 2011, Lado w Mieście organizowane jest przez Stowarzyszenie Plan B jako inkluzywny, letni festiwal na otwartym powietrzu.

W 2017 – już po raz trzeci – wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Warszawy i reszty świata. Znajdą się wśród nich m.in. Mazut, New Cage, Dick4Dick, Nagrobki, Trupa Trupa, Enchanted Hunters czy Kaitlyn Aurelia Smith.

Lado w Mieście 2017 vol. 4 • czwartek 27.07 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny
(w razie niepogody przenosimy się do Cafe Kulturalna)
Afterparty: Trap Door na Barce! • 22:00

Grzybu

Komentarze