Dni Otwarte w Stacji Filtrów

Dni Otwarte są wyjątkową okazją do zapoznania się z procesem uzdatniania wody oraz historią stołecznych wodociągów. W trakcie wizyty zwiedzający zobaczą zabytkowe obiekty Zakładu, m.in. mierzącą około 40-metrów wieżę ciśnień, filtr powolny z 1886 r. czy Zakład Filtrów Pospiesznych, gdzie kręcony był serial „Czterdziestolatek”. Do obejrzenia będzie także ciekawa ekspozycja w muzeum wodociągów i kanalizacji, w szczególności historyczny strój nurka czy makieta stacji.

Zwiedzanie zabytkowych obiektów Zakładu będzie możliwe podczas wszystkich niedziel w lipcu i sierpniu (lipiec: 1, 8, 15, 22, 29; sierpień: 5, 12, 19, 26).

Udział w Dniach Otwartych jest odpłatny, koszt zakupu biletu normalnego wynosi 15 zł, a biletu ulgowego – 8 zł.

Sprzedaż biletów wstępu rozpocznie się w dniu 25 czerwca br. (o godz. 7.00 w Kasach Spółki dla wycieczek o godz. 9.00, o godz. 10.00 na portalu Eventim dla pozostałych grup):
– wejściówki na wycieczki rozpoczynające się o godz. 9:00 będzie można nabyć od godz. 7:00 w kasach Działu Obsługi Klienta mieszczącego się przy pl. Starynkiewicza 5
– wejściówki na wycieczki organizowane w godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00 będzie można zakupić on-line za pośrednictwem portalu Eventim (sprzedaż internetowa zostanie uaktywniona w dniu 25 czerwca br. o godz. 10:00).

Każda osoba będzie mogła zakupić maksymalnie 4 bilety wstępu.

Zwiedzający będą wchodzili na teren Stacji Filtrów bramą główną od strony ul. Koszykowej 81 (wyjście bramą od ul. Krzywickiego).

Wszystkich uczestników wycieczek prosimy o zabranie ze sobą biletu wstępu, dokumentu ze zdjęciem oraz o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych, przepisami porządkowymi dla zwiedzających obiekty, zasadami udostępniania obiektów MPWiK w m.st. Warszawie S.A. (dokumenty są dostępne na stronie: https://mpwik.com.pl/view/zapraszamy-na-dni-otwarte-w-stacji-filtrow-18)

Przypominamy, że dzieci muszą przebywać pod opieką pełnoletnich opiekunów.

Serdecznie zapraszamy!

00-001 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze