Dni otwarte w VIAMODA

Dni otwarte w VIAMODA

27 i 28 czerwca VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie zaprasza na dni otwarte. Jest to świetna okazja do poznania uczelni, zaplecza dydaktycznego jakim dysponuje placówka i atmosfery w niej panującej. Okazja do porozmawiania z wykładowcami, pracownikami oraz studentami o perspektywach jakie dają studia w VIAMODA, a także możliwość uczestniczenia w ciekawych wykładach w ramach cyklu Spotkania z ekspertem. Czeka Was też odrobina dobrej zabawy podczas warsztatów oraz okazja do obejrzenia wybranych kolekcji studentów VIAMODA podczas WARSAW FASHION STREET, przy akompaniamencie niesamowitej Małgorzaty Bańki.

Start w sobotę, 27 czerwca już o godz. 9:00 – wykłady otwarte, które poprowadzą specjaliści firm COATS i ELMATEX.

Przedstawiciel firmy COATS – największego światowego producenta nici przemysłowych, zamków błyskawicznych oraz dystrybutora taśm rzepowych opowie o niezwykle ważnej roli nici w odzieży, jako elementu łączącego części odzieży w określoną strukturę, ale także jako o narzędziu do budowania jakości i estetyki wyrobu, o problemach i przyczynach ich powstawania w procesie szycia maszynowego typu zrywy nitek, „przepuszczone” ściegi, pomarszczone szwy.

O najczęstszych błędach występujących przy szyciu odzieży oraz metodach ich uniknięcia poprzez dobór igieł i nici o odpowiednich parametrach będzie mówił też specjalista firmy ELMATEX, który udowodni słuchaczom wykładu jak ważne dla projektanta powinny być wszystkie aspekty technologiczne już na etapie projektowania. Opowie co nieco o rozwiązaniach, jakie stosuje się podczas szycia np. galanterii i odzieży skórzanej, o tym jaki wpływ może mieć igła na wygląd ściegów na skórze naturalnej i jakimi zasadami kierować się przy doborze igieł do szycia dla różnych rodzajów materiałów.

Kolejnym ważnym punktem dni otwartych w VIAMODA jest warsztat, podczas którego gwarantujemy po prostu dobrą zabawę. Główną bohaterką naszego warsztatu będzie Scuola Bambola – lalka maskotka uczelni VIAMODA, której trzeba zaprojektować i uszyć ubranie, zadbać o odpowiednią fryzurę itp. Podczas warsztatu nauczycie się jak zrobić taką lalkę, jak ją wystylizować, jak łączyć, zestawiać różne materiały i jak bawić się dodatkami, które ostatecznie mogą zdecydować o wyglądzie naszej lalki. Na warsztat zapraszamy w sobotę, w godzinach 13:30 – 17:00.

W niedzielę organizatorzy zapraszają Was na pokaz mody wybranych kolekcji studentów VIAMODA, który odbędzie się w ramach WARSAW FASHION STREET. Będzie to rodzaj spektaklu modowego, gdzie muzycznych wrażeń dostarczy nam Małgorzata Bańka, a swoje kolekcje pokażą Julita Ołdziejewska – projektantka i właścicielka marki THE BEAST, Dastin Poraziński – utalentowany, młody projektant, wielokrotnie wyróżniany w konkursach modowych oraz Mohamed Moamen – pracujący już w branży modowej bardzo aktywny młody projektant z dużym talentem plastycznym.

Osoby chcące brać udział w wykładach i warsztatach organizatorzy proszą o wysyłanie zgłoszeń z dopiskiem Dzień otwarty na adres mailowy:
rektorat@viamoda.edu.pl

27 – 28 czerwca, godz 9:00 – 20:00
VIAMODA INDUSTRIAL
ul. Arabska 7a
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze