Dyniomania w warszawskim zoo

Dyniomania w warszawskim zoo

Dyniomania, czyli święto dyni. Już w najbliższą sobotę, 7 listopada, w godz. 11.00 – 14.00 w warszawskim zoo czeka moc dyniowych atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. warsztaty rzeźbienia w dyni, wspólne gotowanie i degustacja zupy dyniowej oraz karmienie słoni.

Zabawa rozpocznie się o godz. 11.00. W zależności od aury zwiedzający będą zaproszeni na duży trawnik w okolicy wybiegu nosorożców lub do słoniarni. Dla wszystkich przygotowano warsztaty rzeźbienia w dyni – każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu ozdób i rzeźb. Do dyspozycji zwiedzających będą specjalne stoły, narzędzia i oczywiście dynie. Autorzy najoryginalniejszych dzieł mogą liczyć na drobne upominki.

Na zakończenie zabawy dyniowe rzeźby trafią do… żołądków słoni. Uczestnicy warsztatów będą mogli swoimi warzywnymi ozdobami nakarmić trąbalskich mieszkańców zoo.

Dodatkową atrakcją będzie „powiew Afryki w sercu jesiennej Europy”, czyli warsztaty bębniarskie Rickiego Liona. Na najmłodszych czeka wspólna zabawa i animacje pod okiem żywiołowego gościa z Kongo.

Specjalne dyniowe menu przygotowała również restauracja Tembo znajdująca się na piętrze słoniarni.

Warsztaty są darmowe, jednak bilet wstępu do zoo nadal jest wymagany.

Przypominamy również, że Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest czynny także 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze