„Dziecinady” – monodram Justyny Kulczyckiej gościnnie na deskach Teatru Wolandejskiego.

Dziecinady - monodram Justyny Kulczyckiej gościnnie na deskach Teatru Wolandejskiego.

Mały chłopiec po stracie przyjaciela, Marcela, próbuje pojąć śmierć, oswoić ją. Starając się uciec przed strachem związanym ze śmiercią, przywołuje swoje szczęśliwe chwile przeżyte z Marcelem. W ten sposób temat zasadniczy – śmierć – umyka mu całkiem naturalnie aż do momentu gdy w najmniej spodziewanej chwili powraca – zaskakuje go i poraża. Czy można zrozumieć śmierć, doświadczyć jej? Tylko tyle i aż tyle, że to samotność nie do ogarnięcia i wielki znak zapytania.

„Dziecinady” to przedstawienie o niewinności, o miłości, przemocy, tęsknocie, radości, zgrozie, słowem o życiu oglądanym ze szczególnej, „dziecinnej” perspektywy. „Dziecinady” to pierwszy utwór Raymonda Cousse’a (1942-1991), zaprzyjaźnionego z Samuelem Beckettem francuskiego autora, który starał się w nim przywołać swoje odczucia pierwszych lat dzieciństwa.

Nagrody:
• Grand Prix na „Wiośnie Monodramów 2012” w ramach 11. Elbląskiej Wiosny Teatralnej (kwiecień 2012)
• Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska za najlepszą kreację aktorską na III Festiwalu monodramu „Monoblok” (listopad 2012)

„Dziecinady” są seansem czarnego humoru.

Samuel Beckett: „Cousse to autor obdarzony talentem bardzo osobistym i niewątpliwym”.
Eugene Ionesco: „Ten wspaniały Raymond Cousse… Prawdziwa uczta… To śmieszne i okrutne zarazem. Gorąco polecam”.

Spektakl wyreżyserował Piotr Kulczycki, założyciel Teatru Wolandejskiego, występuje Justyna Kulczycka, która jest też tłumaczką sztuki.

Rezerwacja miejsc na stronie wydarzenia- TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca.

Teatr Wolandejski, ul. Wacława Lachmana 5

Grzybu

Komentarze