Dzielnica Wisła 2016. Naturalnie nad rzeką – rozpoczęcie sezonu

Dzielnica Wisła 2016. Naturalnie nad rzeką - rozpoczęcie sezonu
fot. J. Piotrowski

„Dzielnica Wisła 2016. Naturalnie nad rzeką” – pod tym hasłem przez pięć kolejnych weekendów maja odbywać się będą imprezy uświetniające rozpoczęcie sezonu nawigacyjnego i plażowego nad Wisłą. Na warszawiaków czekają bezpłatne aktywności, które zachęcą do spędzania czasu w Dzielnicy Wisła.

– Rozpoczynamy letni sezon nad Wisłą. Po raz kolejny będziemy zachęcać mieszkańców naszego miasta by spędzali tu czas, uczestniczyli w aktywnościach i wypoczywali. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno miłośnicy rekreacji na wodzie, jak i plażowania mogą miło spędzać czas w Dzielnicy Wisła – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Otwarcie sezonu to imprezy odbywające się przez pięć kolejnych weekendów, począwszy od przełomu kwietnia i maja. Każda z nich to inne hasło przewodnie i związane z nim atrakcje.

Pierwszy weekend należeć będzie do Żeglugi. W sobotę, 30 kwietnia, o godz. 10.00 w Porcie Czerniakowskim nastąpi oficjalne otwarcie sezonu nawigacyjnego. Z tej okazji liczne atrakcje przygotowano zarówno na nabrzeżu, jak i na wodzie. Jedną z nich będą prezentowane przez Fundację Promocji Rekreacji KIM repliki kajaków grenlandzkich sprzed 1000 lat. Stowarzyszenie zaprosi też na wspólne warsztaty budowania tych łodzi. Do podróży po królowej polskich rzek zachęci m.in. Fundacja Dom Wisły, która zabierze pasażerów w rejs między Portem Czerniakowskim a nowo powstałą przystanią Młociny. Odbywać się będą również wycieczki łodziami i motorówkami.

Dla warszawiaków szukających mocnych wrażeń przygotowano prezentację dynamicznej gry w kajak polo, a także Stand Up Paddle (SUP), czyli nowoczesne połączenie deski surfingowej z wiosłem. Dostępny będzie również punkt informacyjny, gdzie dowiedzieć się będzie można jak zrobić patent żeglarski, a także wysłuchać prelekcji o żeglowaniu po Wiśle.

Finałem atrakcji wodniackich w Porcie Czerniakowskim będzie koncert oraz pokaz statku-spulchniacza Chudego Wojtka iluminowanego i otoczonego strumieniami wytryskiwanej wody.

Sobota, 7 maja, upłynie nad Wisłą pod hasłem Rekreacji. Tego dnia każdy chętny będzie mógł się przekonać, że trochę piasku nad rzeką i odpowiedni sprzęt wystarczą, aby milo i ciekawie spędzić czas nad Wisłą. Na pięciu miejskich plażach: Saskiej, Poniatówce, Rusałce, Żoliborz oraz w Porcie Czerniakowskim, w godzinach 10.00-18.00, otwarte zostaną wypożyczalnie sprzętu. Zaopatrzyć się tam będzie można m.in. w koce, piłki, sprzęt do badmintona oraz leżaki w rozmiarach standardowych i dziecięcych. Specjalne niespodzianki czekają również na plażowiczów, którzy tego dnia pojawia się tam z czworonożnymi pupilami. Atrakcje przygotowało także warszawskie zoo, które zaprasza na plażę Rusałka. Tam z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych odbywać się będą warsztaty zdobienia latawców oraz gry i zabawy ornitoligczne.

Kolejne weekendy w ramach cyklu związane będą z Tradycją (14 maja), Sportem (21 maja) oraz Naturą (28 maja). Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wislawarszawa.pl oraz profilu Dzielnicy Wisła na portalu Facebook www.facebook.com/dzielnicawislapl.

Podczas całego cyklu wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest lot awionetką nad Warszawą dla dwóch osób. Wystarczy wykonać i przesłać zdjęcie przedstawiające przyrodnicze uroki warszawskiego odcinka Wisły. Więcej informacji na stronie www.wislawarszawa.pl.

Uzupełnieniem kampanii promującej otwarcia sezonu nawigacyjnego i plażowego nad Wisłą, poza spotami w komunikacji miejskiej, billboardami i promocją w mediach społecznościowch jest mural, który powstał na patelni (przy stacji metra Centrum). Można go jeszcze podziwiać do końca kwietnia.

Grzybu

Komentarze