Dzień Dziecka z Filutkiem

Dzień Dziecka z Filutkiem

Dzień Dziecka coraz bliżej! Z tej okazji Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami 31 maja na ul. Kozią 11.

Będzie to podróż z Profesorem Filutkiem – bohaterem książek dla dzieci stworzonym przez jednego z najsłynniejszych polskich rysowników – Zbigniewa Lengrena. W programie m.in. projekcja filmów rysunkowych, czytanie bajek, zagadki, rebusy, nauka piosenek i wiele innych atrakcji.

Niedzielne spotkanie 31 maja o 12:00. Poprowadzi je Małgorzata Berwid, pedagog, scenarzystka i dziennikarka, autorka wielu programów edukacyjnych dla dzieci, współautorka programów telewizyjnych: „Ciuchcia”, „Budzik”, „Moliki książkowe”, emitowanych przez TVP1, mama chrzestna Kulfona, Moniki i kota Budzika. Tego dnia na najmłodszych czekać będą: konkurs rysunkowy zakończony wystawą przygotowanych prac i wręczeniem nagród – niespodzianek, ufundowanych przez firmę St. Majewski, czytanie napisanej i zilustrowanej przez Zbigniewa Lengrena bajki „Gałgankowy skarb” wraz z pokazem ilustracji, a także wylepianki z plasteliny. Nie zabraknie też atrakcji z udziałem rodziców, jak zagadki, rebusy czy nauka piosenki „Dzień Dzieciaka” i rodzinny konkurs muzyczny, w którym do wygrania będą płyty z piosenkami z kultowego programu telewizyjnego „Moliki książkowe” oraz vouchery do Farmy Iluzja.

Będzie kolorowo i bardzo wesoło!
Dzieci i młodzież do lat 18 mogą zwiedzać Muzeum bezpłatnie przez cały weekend.

31 maja, godz 12:00 – 14:00
ul. Kozia 11, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze