Dzień Izraelski w JCC Warszawa

Dzień Izraelski w JCC Warszawa

W tym roku z okazji (przypadającego 23 kwietnia) Jom Hacmaut czyli Dnia Niepodległości Izraela JCC i Ambasada Izraela w Polsce zapraszają na cały Dzień izraelski w JCC Warszawa, który obchodzić będziemy w niedzielę, 26 kwietnia 2015 od 12:00!

W programie:
Od 12:00:
Izraelski Boker Tow
Przegląd izraelskiej sceny muzycznej zapewni DJ Tymon Bryndal

12:00:
Film „Sof HaOlam Smola”

Pokaz filmu w ramach Klubu Filmowego Ambasady Izraela. Współczesne społeczeństwo izraelskie – wstęp wraz z dyskusją o filmie „Sof HaOlam Smola” (2004, reż. Avi Nesher) poprowadzi Ruth Cohen-Dar, Zastępca Szefa Misji, Radca ds. Politycznych Ambasady Izraela. (Wykład w języku angielskim, film w języku hebrajskim z angielskimi napisami) Wstęp wolny.

12:00 – 14:00:
Bezalel z Nogaravin

Specjalne zajęcia z cyklu artystycznego dla dzieci Bezalel z Nogą Ravin – Izraelką mieszkającą w Polsce, która zajmuje się projektowaniem i tworzeniem autorskich zabawek i gadżetów dla dzieci.
Z okazji Jom Hacmaut udział w zajęciach Bezalel będzie darmowy dla wszystkich dzieci, zapisy na: bezalel@jccwarszawa.pl

14:00:
Tańce izraelskie dla małych i dużych poprowadzi Patrycja Wawrzynowska. Wstęp wolny.

14:30:
Warsztaty pisania jidyszowych piosenek z Anną Rozenfeld w ramach Festiwalu Nowa Muzyka Żydowska, zapisy: fundacja.nadaye@gmail.com

15:00:
Film „Zero Motivation”

Wykład Nili Amit na temat służby wojskowej kobiet połączony z analizą fabularnego filmu „Zero Motivation” (2014, reż. Talya Lavie). (Wykład w języku polskim, film w języku hebrajskim z angielskimi napisami). Wstęp wolny.

18:00:
Debata „Dlaczego Izraelczycy przyjeżdzają do Polski?”

Udział wezmą przedstawiciele izraelskiej diaspory w Polsce, min. Matan Shefi, Micha Klajman i Inbal Neumark. (Debata w języku angielskim). Wstęp wolny.

26 kwietnia 

JCC warszawa, Chmielna 9A

Wstęp wolny!

Grzybu

Komentarze