Dzień Mózgu 2018 na Uniwersytecie SWPS

Dzień Mózgu 2018 na Uniwersytecie SWPS

To właśnie nasz mózg sprawia, że jesteśmy sobą. Ten najważniejszy narząd naszego organizmu choć jest coraz lepiej poznany, wciąż skrywa wiele tajemnic. Badacze pracujący nad rozwikłaniem sekretów jego działania zadają sobie całe mnóstwo intrygujących pytań. W jaki sposób mózg rozumie i przetwarza informacje o emocjach? Czy zwierzęta czują empatię? A jeżeli tak, to czy jest to podobne zjawisko do tego, które obserwujemy u ludzi? Dlaczego tak trudno jest zabrać się nam do roboty, a dokładniej – co współczesna nauka mówi o prokrastynacji? Gdzie „mieszka” w mózgu seks?

W czasie XIII edycji Dnia Mózgu na SWPS, 17 marca na te właśnie pytania odpowiadać będą zaproszeni eksperci – naukowcy specjalizujący się w psychologii, biologii oraz neuronauce.

Na uczestników Dnia Mózgu, poza wykładami specjalistów, czeka wiele innych atrakcji. Interaktywne stanowiska pomogą zrozumieć zasady funkcjonowania naszego umysłu, poznać lepiej anatomię mózgu i nowoczesne metody jego badania. W czasie wydarzenia będzie też na pewno okazja, żeby porozmawiać z młodymi badaczami zajmującymi się neuronauką. Do odwiedzin zachęcamy także osoby z dziećmi, dla których przygotowane będą specjalne „mózgowe” atrakcje a także młodzież zainteresowaną studiami związanymi z neuropsychologią i kognitywistyką.

PROGRAM: link

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla każdego! 17 marca 2017, godz. 11.30-18.00
Zapraszamy!

Grzybu

Komentarze