Dzień Mózgu w SWPS za darmo

Dzień Mózgu w SWPS za darmo

Od tysięcy lat nasza cywilizacja rozwija się dzięki zaspokajaniu potrzeby ciekawości, czyli poznania. To z jej powodu zadajemy sobie pytania: „Czym jest umysł?”, „Jak to się dzieje, że w ogóle myślę?”, „Skąd się biorą emocje?”, „Dlaczego kłamiemy?”, „Czy można czytać myśli?”. Więcej o tym jak funkcjonuje mózg, co wiemy o neuronauce i jakie są jej najnowsze dokonania będzie można się dowiedzieć w sobotę 21 marca 2015 podczas tegorocznego Dnia Mózgu organizowanego w warszawskiej siedzibie SWPS.

Dzień Mózgu organizowany jest przez Koło Neuronauki SWPS już po raz 10. Będzie to idealna okazja by poznać i porozmawiać ze studentami, doktorantami i kadrą dydaktyczną Neurokognitywistyki. W części wykładowej wystąpią m.in: dr hab. Piotr Francuz (prof. KUL), który opowie o tym, czym właściwie jest piękno z perspektywy naszego mózgu, dr Agata Sobków (SWPS Wrocław), która wyjaśni dlaczego czujemy, że coś jest właściwe, zanim jesteśmy tego świadomi, czyli o potędze intuicji, dr hab. Iwona Szatkowska (IBD PAN), która przedstawi całą prawdę o kłamstwie, podpartą badaniami z użyciem technik neuroobrazowania oraz mgr Maciej Skorko (IP PAN) który omówi wpływ technologizacji na nasze mózgi, na przykładzie gier komputerowych.

Poza częścią wykładową, podczas Dnia Mózgu będzie można wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję pokazach. Czy da się oszukać wariograf, powszechnie znany jako wykrywacz kłamstw? Dowiemy się dlaczego warto dbać o mózg w każdym wieku i jak dokładnie to robić. Zastanawiasz się nad karierą związaną z neuronaukami? Fascynuje Cię technologia związana z mózgiem i czytaniem fal mózgowych? Studenci Neurokognitywistyki SWPS z anielską cierpiwością odpowiedzą na każde twoje pytanie.

Jak co roku nieodłączną częścią wydarzenia, jest kącik małego neuronaukowca, skierowany do najmłodszych ciekawskich. Oferuje on mnóstwo zabawy połączonej z nauką i mózgowe słodkości.

Czynności dnia codziennego dla większości z nas nie stanowią żadnej zagadki. Śpimy, chodzimy, uczymy się, mówimy, myślimy, przeżywamy – żyjemy niemal automatycznie. Ale co sie stanie gdy zadamy sobie pytanie ” co za tym stoi?” Tutaj wkracza neuronauka.

Jak wygląda życie naszego mózgu? Jakie mechanizmy kryją sie za poetyckimi opisami życia wewnętrznego? Czym dla neuronaukowca jest myślenie, mówienie czy przeżywanie snów? Co wspólnego ma wyspa z zakupoholizmem a wzgórze ze zmysłami? Czy można połączyć mózg z komputerem?

Aby się tego dowiedzieć zapraszamy na Dni Mózgu do SWPS.

– zachęca Aleksandra Kołodziej, organizator spotkania.

link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/781929448523415/

11006368_10153120185346322_6512628532973674447_n

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze