Dzień Otwarty w Hucie Warszawa 11.06

Zainteresowani mogą zarejestrować swój udział w wycieczce po hucie na stronie: hutawarszawazaprasza.comStart zapisów 9 czerwca o godzinie 9:00.

UWAGA: wejściówki rozchodzą się zwykle jak świeże bułeczki, warto więc odświeżyć stronę w punkt 9:00.
Huta udostępnia się do zwiedzania przeważnie raz do roku + w Noc Muzeów Huta udostępnia do zwiedzania schron przeciwatomowy.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających. Uczestnicy muszą mieć ukończone 15 lat. Wstęp do huty tylko w długich spodniach i pełnym obuwiu na płaskim obcasie. Wszyscy uczestnicy otrzymają kaski i strój ochronny oraz zostaną zapoznani z przepisami BHP. Zwiedzanie trwa ok 2 godzin.

Trasa wycieczki obejmuje stalownię i walcownię, która obecnie jest jedną z najnowocześniejszych linii walcowniczych w Europie. W jej budowę koncern ArcelorMittal, największy na świecie producent stali, zainwestował 80 mln euro.

Warszawska huta jest nowoczesnym producentem stali, z powodzeniem konkurującym jakością produktów na rynku Unii Europejskiej. Huta produkuje stal na potrzeby przemysłu maszynowego, samochodowego, łożyskowego, śrubiarskiego oraz budownictwa.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze