Dzień Otwarty w schronisku 'Na Paluchu’

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji w sobotę, 7 października, Schronisko „Na Paluchu” po raz drugi zaprasza na Dzień Otwarty. Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzą placówkę, będą mieli niepowtarzalną szansę zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla gości.

– To druga edycja Dnia Otwartego. Po raz kolejny chcemy wszystkim pokazać, że Schronisko „Na Paluchu” to miejsce naprawdę przyjazne, gdzie wszyscy dążą do tego, aby przebywającym tu zwierzętom żyło się jak najlepiej – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, zwanego popularnie „Paluchem”.

Każdy, kto odwiedzi Schronisko „Na Paluchu” w sobotę, 7 października, w godz. 12.00-17.00 będzie miał szansę wejść do miejsc na co dzień niedostępnych dla nikogo poza personelem. Goście będą mogli zobaczyć m.in. wnętrze schroniskowego szpitala – sale operacyjne, laboratorium czy salę ratunkową. Po ambulatorium oprowadzą lekarze weterynarii, którzy prezentować będą również specjalistyczny sprzęt medyczny, a także opowiadać o metodach leczenia stosowanych „Na Paluchu”.

Miłośników kotów z pewnością ucieszy możliwość zajrzenia do tzw. kociego żłobka, a także poznania pensjonariuszy „kociarni”. Z kolei dla sympatyków psów przygotowano możliwość obejrzenia wewnętrznych wybiegów w pawilonach dla czworonogów. Wszyscy zainteresowani będą mogli również porozmawiać z opiekunami na temat ich codziennej pracy ze zwierzętami.

Na ciekawych innych aspektów funkcjonowania schroniska będzie czekał pracownik Biura Przyjęć i Adopcji Zwierząt, który opowie o formalnej stronie działań jednostki. Zaprezentowany zostanie także rejon kwarantanny, czyli miejsce do którego trafiają nowo przybyłe zwierzęta. Wycieczka nie ominie także kuchni, w której są przygotowywane ciepłe posiłki dla podopiecznych.

W ramach dnia otwartego odbędą się także spotkania z behawiorystką, które będą dobrą okazją do obserwacji jej pracy w schronisku. Nie zabraknie również prelekcji. O godz. 12.00 będzie można dowiedzieć się, jakie są „Najczęstsze problemy po adopcji”, o godz. 13.00 wysłuchać „Jak wybrać psa dla siebie”, a o godz. 14.00 i 15.00 odbędą się specjalne warsztaty dla dzieci.

Przez cały dzień w schronisku obecni będą również wolontariusze, a ich zajęciom z psami będzie można się przyjrzeć między innymi na wybiegach spacerowych. Prowadzony będzie również dyżur adopcyjny, dzięki czemu bramy „Palucha” będzie można opuścić z nowym, czworonożnym przyjacielem.

Na terenie schroniska swój namiot ustawi również miesięcznik „Kocie sprawy”, który jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz stronę wydarzenia na portalu Facebook.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określone popularnie, jako Schronisko „Na Paluchu”, jest jednostką budżetową m.st. Warszawy. Zlokalizowana na warszawskich Włochach placówka funkcjonuje na terenie blisko 2,5 ha, który został podzielony na trzy części. W pierwszej z nich znajdują się pawilony dla psów, kociarnia z kocim szpitalem, zaplecze magazynowo-techniczne, budynek administracji, szpital ogólny i zakaźny. W sektorze drugim zlokalizowana jest geriatria, budynek dawnej kociarni oraz rezerwowe boksy dla psów. W trzecim sektorze znajdują się zespoły boksów dla zwierząt, które przez cały rok mogą przebywać w warunkach zewnętrznych, a także wybiegi spacerowe wykorzystywane do zabawy, socjalizacji i swobodnego biegania. Obecnie w placówce przebywa ponad 700 psów i około 80 kotów.

Dzień Otwarty w schronisku 'Na Paluchu'

Grzybu

Komentarze