Dzień Skandynawski

Dzień Skandynawski

10 czerwca w Warszawie na Skwerze Hoovera przy ul. Krakowskie Przedmieście odbędzie się piąta edycja rodzinnej imprezy plenerowej „Dzień Skandynawski”, organizowanej przez magazyn „Podróże”. Patronat honorowy objęły Ambasady Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Będą Muminki, klocki LEGO, pokazy walk Wikingów, występ chóru dziecięcego śpiewającego po szwedzku oraz spotkanie z Edytą Jungowską, która od lat wydaje czytane przez siebie audiobooki z literaturą skandynawską. Z kolei Teatr Baj przedstawi fragmenty najnowszej premiery pt. „Grzeczna” na podstawie książki Gro Dahle.

Dorośli będą mogli zaznajomić się z atrakcjami turystycznymi i ofertami wycieczek do krajów Północy, posłuchać skandynawskiej muzyki na żywo a także wziąć udział w licznych konkursach, w których można będzie wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. w Fińskich zawodach w Noszeniu Żon główną nagrodą będzie voucher dla dwóch osób na rejs promem do Skandynawii.

Gościem specjalnym „Dnia Skandynawskiego” będzie Bea Uusma – szwedzka lekarka i ilustratorka, autorka książki „Ekspedycja. Historia mojej miłości”, która pod wpływem impulsu, przez 15 lat zgłębiała szczegóły dotyczące wyprawy balonowej Andreego na biegun północny z roku 1897 i tajemnicę śmierci jej uczestników.

Wstęp wolny!
10 czerwca 2017 – godz 11-20

Grzybu

Komentarze